Uudised

Ärge laske talvel end üllatada

Novembris viidi Bauhofi parklates läbi kampaania „Üllata talve,“ mille käigus vaadati üle 167 autot.
Veidi enam kui veerandil üle vaadatud autodest vajasid akud asendamist ning pea neljakümnel protsendil täiendavat laadimist.
Kolmandikul üle vaadatud autodest vajasid tulede klaasid kas vahetamist või poleerimist ning tulede reguleerimisega oli probleeme 16% kampaania käigus hinnatud masinatest.

Novembris viidi Bauhofi parklates läbi kampaania „Üllata talve“, mille käigus said kõik autoomanikud lasta hinnata oma sõiduki aku, esitulede, klaasipuhastite ja rehvide seisukorda. Ettevõtmise korraldasid autohooldusvahendite ja tarvikutega kauplev AS Getz Eesti, Bauhof ja kindlustusselts Seesam. Kümne ürituse käigus vaadati üle 167 autot.

Sarnaselt eelmise aastaga olid ka seekord peamiseks murelapseks akud. Veidi enam kui veerandil üle vaadatud autodest vajasid need asendamist ning pea neljakümnel protsendil täiendavat laadimist. Viimase vajadust pidi tunnistama ka värskelt Eesti aasta motosportlaseks pärjatud Hannes Soomer (Euroopa meister klassis Supersport 600), kelle 2008. aasta BMW 120d oli muus osas tehniliselt korras. „Igal juhul on tegu kasuliku aktsiooniga, sest kas või akut laetakse enamasti alles siis, kui masin ühel hommikul enam ei käivitu,“ arvas Hannes pärast ülevaatust. „Kodus tuleb see nüüd ära teha. Rehvimustri sügavus oli samuti piiri peal, aga see ei tulnud üllatusena ja vahetus on plaanis juba lähiajal.“

Pisut pidi enesele tuhka pähe raputama ka peale Hannest auto ette näidanud rallilegend Margus Murakas, kelle Audi vasakpoolne esituli näitas liialt maha ja vajas täiendavat reguleerimist. Margus tunnistas, et „Näe ja ole nähtav“ on pimedal ajal üks põhireeglitest ja lubas töökotta tagasi jõudes tuled kohe ette võtta. Lisades seejärel itsitades, et „Mul on siiamaani meeles, kuidas Koeru autoremonditehase direktor Arvo Adelbert meid kunagi õpetas – klaasid ja kapott peavad alati puhtad olema. Puhtad klaasid tagavad hea nähtavuse ja pestud kapott teeb tuju paremaks – juhul, kui tervet autot pesta ei jõua.“

Vaadake teiegi oma autod üle, sest pühade ajal on sõitmist palju, õiged külmad alles tulemas ja ka päevavalgust antakse lähiaegadel siinkandis jätkuvasti õige napilt. 33% üle vaadatud autodest vajasid tulede klaasid kas vahetamist või poleerimist, tulede reguleerimisega oli aga probleeme 16% kampaania käigus hinnatud masinatest. Ligi 10 % sõitsid siis veel suverehvidega ning talverehvidest ei vastanud nõuetele 6 % autode jalavarjudest. Ilusaid pühi ja turvalist sõitu kõigile!

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Nissan Navara

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Nissan Navara on mugav ja hästi varustatud pikap, kuid sõidu osas pole ülearu kaasakiskuv ka kõige võimsama jõuallikaga varustatud versioon.