Uudised

Tallinnas avas uksed Bentley esindussalong

Esindussalongi avamise käigus esitleti ka uut mudelit Bentley Continental GT.
Vastavatud salong asub Tallinna kesklinnas aadressil Laeva 2.
Bentley loodab igal aastal Balti riikides müüa sadakond autot, millele peaks kaasa aitama ka vastne müügipind.

AutorFotod: Marko Lõhmus

Esitlusürituse tõmbenumbriks kujunes kahtlemata uusim Bentley -- Continental GT kolmas põlvkond. Nii nagu ka kõik ülejäänud mudelid, on Continental GT välja töötatud ja kujustatud Suurbritannias, kus valmivad ka osaliselt käsitööna koostatavad autod. Tootja sõnul koondab Continental GT eneses nii isikupärase välimuse kui ka tipptehnoloogia ja tähelepanuväärse sooritusvõime, millest viimase eest vastutab kuueliitrise töömahuga W12, mis arendab ülelaadituna 467 kW/635 hj ja lennutab vähemalt 2252 kg kaaluva kupee kiiruseni 100 km/h 3,7 sekundiga.

Bentley maaletooja Auto 100 AS juhatuse liikme Jussi Pärnpuu sõnul on Briti automargi näol tegu autotööstuse lipulaevaga, mis tähistab järgmisel aastal sajandat juubelit. “Läbi masstootmise sajandi on Bentley oma kultuuri, traditsiooni ja kvaliteedi, mis peegelduvad igas käsitööna valmivas autos. Meil on väga hea meel, et 10 aastat kestnud koostöö Bentley luksusautode edasimüüjaga Luxury and Sports Cars SE on saanud värske esindussalongi näol uue hingamise. Pole kahtlustki, et Bentley salongiga on Tallinn täienenud ainulaadse kõrg-luksusklassi autosid pakkuva autokeskuse osas,” ütles Jussi Pärnpuu.

“Bentley Tallinn on olnud meile suurepärane partner juba enam kui kümme aastat. Me hindame kõrgelt nende panust Bentley brändi tugevdamisele ja oleme veendunud, et uue esindussalongi ja hoolduskeskuse avamine saab olema jätkuks Bentley eduloole siinses regioonis,” lisas omalt poolt avamisel osalenud Bentley Euroopa regioonijuht Robert Engstler. Viimane ütlus pole kindlasti pelgalt viisakas sõnakõlks, sest ettevõttel on hetkel välja panna tõeliselt esinduslik mudelivalik, kus lisaks Continental GT-le on esindatud ka luksussedaan Flying Spur, luksusmaastur Bentayga ning lipulaev Mulsanne ja mis on lähiajal veelgi täienemas.

Bentley maaletooja Eestis on Auto 100 AS, mis alustas 2005. aastal tegevust Škodade müümisega. Aasta hiljem sõlmiti esindusleping Itaalia sportautode tootjaga Automobili Lamborghini, millega saadi Lamborghini edasimüügiõigused kõigis Balti riikides. Alates 2007. aastast on ettevõte Bentley ametlik teeninduspartner ja samal aastal allkirjastati ka esindusleping Briti autotootjaga Lotus, millega saadi Lotuse edasimüüjaks Balti riikides. Alates 2012. aastast omab Auto 100 ka Porsche maaletoomise ja müügi ainuõigust Eestis. Lisaks sai ettevõttest aasta tagasi ka Lätis Škodade maaletooja, eesmärgiga välja arendada sealne konkurentsivõimeline müügi- ja teenindusvõrgustik.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Bentley Bentayga

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Bentley esimene linnamaastur kombineerib eneses hiilgava inseneritöö, tähelepanuväärse suutlikkuse ja suurepärase sõidumugavuse, aga me pole kindlad, kas sellest piisab õigustamaks võrreldavatest konkurentidest oluliselt kõrgemat hinda.

Kasutatud auto testid

Bentley Continental GT (03-10)