MINI (01-) Lugejate hinnangud

Kirjuta ülevaade

Kui omad seda autot või oled temaga sõitnud, saad anda hinnangu siin.

Lisage ülevaade

One, Cooper 2001-2007

  • Üldhinnang 4/5
  • Sõiduomadused 5/5
  • Ülalpidamiskulud 4/5
  • Kvaliteet, praktilisus ja varustus 4/5

Uue MINIga on BMW suutnud hästi säilitada inglastele omast "kiiksuga" disaini ning omapära. Tasub veel mainida, et uued MINId toodetakse ainult Inglismaal. MINIga on ääretult mõnus sõita. Auto on sportlik ning teetunnetus on super. Kehval teel hakkab häirima jäik vedrustus, kuid seda enam nauditav on temaga sõita siledatel kurvilistel teedel. 1,6 ottomootor tagab MINIle piisava võimsuse ning kütusekulu jääb samuti mõistlikkuse piiresse (7L/100km). Mootor läheb üsna pöördesse (piiraja sekkub 7200 rpm) ning veab küllalt ühtlaselt.

Ei nõustu nendega, kes ütlevad, et auto on seest väike ning ahtake. Siseruumi suurus ei mängi sellise auto puhul mingit rolli, kuna see pole mingi odav pereauto. Juhikohale mahub ilusti 2 meetrine sohver ära ning tänu tagumistele klapitavatele istmetele saab lihtsalt pakiruumi mahtu juurde. Ülalpidamiskulud on madalad, kui just suuremat tehnilist riket ei esine.

Ennem ostu tuleks kontrollida elektrilise roolivõimendi pumpa ning One ning Cooperi manuaalkaste kuni august 2004 toodetud mudelitel. Kuni selle ajani paigaldati neile inglaste Midlandi toodangut. Edasised asendati tunduvamalt töökindlamate sakslaste Getragi toodanguga. Kasutatud autot ostes on väga head isendit raske leida. Kuna Eestis müüdi neid küllalt vähe, on paljud müügis olevad autod mujalt sisse toodud. Tasub kontrollida ajalugu. MINIga on tegu ühe paremini juhitava retroautoga. Julgen soovitada.

Marko Tooming, 01/08/2010

Kirjuta ülevaade

Kui omad seda autot või oled temaga sõitnud, saad anda hinnangu siin.

Lisage ülevaade