Opel Meriva (03-09) Lugejate hinnangud

Kirjuta ülevaade

Kui omad seda autot või oled temaga sõitnud, saad anda hinnangu siin.

Lisage ülevaade

1.6 64kw 2004

  • Üldhinnang 3/5
  • Sõiduomadused 3/5
  • Ülalpidamiskulud 4/5
  • Kvaliteet, praktilisus ja varustus 3/5

Hea maanteeauto, eriti pikemate reiside jaoks. Mahutab rahuldavalt 4 inimest ja piisavalt pagasit. Linnasõidul suur kütusekulu (10,5 tehase järgi, 11-12 reaalsus), laiad A-piilarid teevad parkimise ja ristmikel sõitmise ebamugavaks. Armatuur on väga õrnast plastist- kriimud tulevad ülikergelt. Linnakiirusel vaikne, 110 km/h juures muutub tuulevihin häirivaks. 

Flexiseat süsteem on väga hea ja praktiline. Kerel mädanevad kõikide uste alumised servad ja tagumised tiivakaared, seda näeb paljudel tolle aja Merivatel. Tehnika on töökindel, kui välja jätte pidurdusjõu regulaator, mis ei tööta enamikel autodel (roostetab kinni, aitab vahetus, mis maksab ca 400 €). Hooldus on odav ja lihtne, suuremaid väljaminekuid ei ole olnud. Kokkuvõttes- ideaalauto väiksema pere jaoks.

Alar Heinat, 12/06/2015

1,6 77kW (Enjoy) 2007

  • Üldhinnang 4/5
  • Sõiduomadused 4/5
  • Ülalpidamiskulud 5/5
  • Kvaliteet, praktilisus ja varustus 4/5

Väga hea linnaautoks, sest ta on paraja suurusega, et parkida külgboksi. Perega (4 inimest) reisile minnes võiks pisut mahukam olla, aga enam-vähem kõik vajaliku saab kaasa võtta.
Sõiduomadustele pole ka midagi ette heita ja veab ka pisut ülekaalulist järelhaagist üsna edukalt. Kütusekulu on maanteel 5,4-6,0 (olenevalt reisijatest ja pagasist ning konditsioneeri kasutamisest, muidugi ka ilmastiku tingimustest). Linnasõidul tükib ta ikka natuke rohkem võtma kui tehnilised andmed väidavad.
Muude kulutuste osas ei ole muid väljaminekuid kui pesula, iga-aastane hooldus, kindlustus ja liisingumakse. Kokkuvõttes olen oma valikuga rahul ja julgen ka teistele soovitada just seda mudelit kuna uuema mudeliga kogemused puuduvad.

Urmas Hellisto, 31/08/2011

Kirjuta ülevaade

Kui omad seda autot või oled temaga sõitnud, saad anda hinnangu siin.

Lisage ülevaade