Volkswagen Passat sedaan (05-) Lugejate hinnangud

Kirjuta ülevaade

Kui omad seda autot või oled temaga sõitnud, saad anda hinnangu siin.

Lisage ülevaade

1.8 TSI

  • Üldhinnang 4/5
  • Sõiduomadused 4/5
  • Ülalpidamiskulud 4/5
  • Kvaliteet, praktilisus ja varustus 4/5

Modifikatsioon: highline varustus ja manuaalkäigukast. Disain – maitse asi aga isiklik arvamus on, et nii välis- kui sisekujundus on omas klassis üle keskmise. Lisaks silmailule on ka ruumi piisavalt nii ees kui taga. Midagi häirivat on raske välja tuua, kui siis ainult, et armatuuris olev kell ei ole kõrvalistuja “seisukohast” kõige paremini paigutatud ning korduvalt Passati miinusena mainitud piiratud nähtavus taha. Viimane tundub küll juba must lammas olevat, mida alati kiputakse mainima, kui on vaja midagi negatiivset öelda. Tegelikult mingi kaubikuga tegemist ei ole. 

Sõit - sõitmine on mugav, kuid mitte liiga pehme. Samas löökauke võiks paremini siluda (all 17” veljed) või siis teed võiks olla paremad :) Tehaseseades pole ta mingi sportauto.
Mootor - üllataval kombel vastab mootor sellele, mis paberitel kirjas. Ehk kiirendus “sajani” ja kütusekulu jäävad tehase andmete ümbrusesse. Maanteel politseinikele enam-vähem meelepärase kiirusega sõites võib kulu üsna kergelt jääda ka alla 6l/100km (auto enda arvutuste kohaselt). Keskmiselt tuleb kuluks kusagil 7-7,5 l/100km. 
Kulud - Olen jõudnud teha korralise 90 000 km hoolduse, mis läks maksma 600 eurot. Selle käigus vahetati lisaks ettenähtud protseduuridele veel ka esimesed pidurikettad ja üht-teist veel. Lisaks olen aru saanud, et 30 000 km hoolduste vahel tuleb pisut õli ise juurde valada. Minu puhul piisas ühest liitrist. Olen kuulnud, et see pidavat TSI/TFSI mootorite “viga” olema. Üldiselt olen väga rahul!

Erik Tiits, 23/11/2011

Kirjuta ülevaade

Kui omad seda autot või oled temaga sõitnud, saad anda hinnangu siin.

Lisage ülevaade