Auto ost

Finantseerimine

Finantseerimine

Autoostu finantseerimisel on lihtne eksiteele sattuda. Tegureid on palju ja kui te asjade kulgu hoolega ei jälgi, võib juhtuda, et maksate rohkem kui peaks.

• Rahast mõtlema hakata pole kunagi liiga vara. Müüjad armastavad ostjaid, kes on ettevalmistustöö tegemata jätnud ega märka soodsamaid pakkumisi. Jätke liisingu muretsemine viimasele minutile -- ja võite kaotada kogu raha, mis võitsite uue sõiduki hinda alla ning oma vana auto hinda üles kaubeldes.

• Tutvuge laenutingimustega, otsige tootja pakkumisi. Sealt võite saada eriti soodsa protsendiga laenu.

• Võrrelge võrreldavat. Kontrollige kõiki üksikasju, ärge piirduge vaid intressimäärade või igakuiste tagasimaksete kõrvutamisega. Teie ju maksate laenu tagasi, seega peate teada saama kogu summa, mis täna võetud laen teile kogu laenuperioodi jooksul maksma läheb.

• Automüüja või liisingupakkuja käest küsige kirjalikku pakkumist, see aitab hilisemaid arusaamatusi või meelemutusi ära hoida.

• Vaadake laiemalt ringi. Ärge eeldage, et automüüja soovitab teile parimat liisingut.

• Kaubelge. Ükski korralik müügimees ei esita teile esimeses lauses parimat pakkumist. Kaubelge kindlameelselt ja võite võita märkimisväärse summa.

• Ärge laske end mõjutada tegema midagi, mille lõpptulemus teile ähmaseks jääb. Arvudega saab igasugu segadust tekitada -- nii et kui te milleski kindel pole, öelge seda kohe. Ja ärge kirjutage alla paberile, mille sisust te aru ei saa.

Seotud artiklid

Autode test

Toyota GR Supra

What Car? Says Hinnatud 5-ga 5-st

Toyota GR Supra pole nii eesmärgipärane, kui Alpine A110 või Porsche 718 Boxster, kuid on tänu võimsale mootorile, tagaveole ja jäigale kandmikule samuti lustlik kaaslane, edestades nimetatuid nii mootori elastsuse kui ka praktilisuse osas.