Auto ost

Kuidas käituda autopoes?

Kuidas käituda autopoes?

Ärge tehke illusioone: iga äriettevõtte, sealhulgas automüügifirma ülesandeks on omanikele kasumi teenimine. Mida rohkem, seda parem.

Autosalongi astudes satute automüüjate territooriumile. Halastust siin ei tunta -- müügimees üritab initsiatiivi haarata ja teile müüa selle auto, millest tal on tarvis lahti saada, mitte selle, mida teie vajate.

Seetõttu on kasulik pisut ette valmistuda -- ja järgnevad nõuanded võivad kasuks tulla.

  • Olles endale selgeks teinud, missugust autot soovite, vastake müüja küsimustele otsekoheselt ja selgelt, et temagi teie soovi mõistaks.
  • Kuulake hoolega müüja arvamusi ja soovitusi, kuid ärge mingil juhul laske end veenda tegema midagi, mis teile ei meeldi.
  • Tüüpiline müügivõte on panna ostja soetama asja, mida tal tegelikult vaja ei lähe -- jälgige, et teiega seda ei juhtuks.
  • Varem või hiljem jõuab jutt hinnani -- müüja proovib teid panna kulutama võimalikult palju. Jääge kindlalt oma varemkoostatud eelarve juurde ja kaaluge selle suurendamist ainult äärmisel juhul.
  • Viimane ja kõige kasulikum nipp: võtke autosalongi kaasa sõber või tuttav, keda usaldate, kuid kes suhtub teie autoostu võimalikult ükskõikselt. Saate teile kasulikku, ratsionaalset nõu, ja võib-olla tõmmatakse teid õigel hetkel kuristiku äärelt tagasi.

 


Seotud artiklid

Autode test

Toyota Corolla

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaheteistkümnes Corolla on ruumikam kui ükski varasem mudeli poole sajandi pikkuses eduloos ning lisaks jääb see luukpära meelde veel mugava vedrustuse ja ökonoomse hübriidajamiga.