Auto ost

Kuidas käituda autopoes?

Kuidas käituda autopoes?

Ärge tehke illusioone: iga äriettevõtte, sealhulgas automüügifirma ülesandeks on omanikele kasumi teenimine. Mida rohkem, seda parem.

Autosalongi astudes satute automüüjate territooriumile. Halastust siin ei tunta -- müügimees üritab initsiatiivi haarata ja teile müüa selle auto, millest tal on tarvis lahti saada, mitte selle, mida teie vajate.

Seetõttu on kasulik pisut ette valmistuda -- ja järgnevad nõuanded võivad kasuks tulla.

  • Olles endale selgeks teinud, missugust autot soovite, vastake müüja küsimustele otsekoheselt ja selgelt, et temagi teie soovi mõistaks.
  • Kuulake hoolega müüja arvamusi ja soovitusi, kuid ärge mingil juhul laske end veenda tegema midagi, mis teile ei meeldi.
  • Tüüpiline müügivõte on panna ostja soetama asja, mida tal tegelikult vaja ei lähe -- jälgige, et teiega seda ei juhtuks.
  • Varem või hiljem jõuab jutt hinnani -- müüja proovib teid panna kulutama võimalikult palju. Jääge kindlalt oma varemkoostatud eelarve juurde ja kaaluge selle suurendamist ainult äärmisel juhul.
  • Viimane ja kõige kasulikum nipp: võtke autosalongi kaasa sõber või tuttav, keda usaldate, kuid kes suhtub teie autoostu võimalikult ükskõikselt. Saate teile kasulikku, ratsionaalset nõu, ja võib-olla tõmmatakse teid õigel hetkel kuristiku äärelt tagasi.

 


Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.