Auto ost

Kuidas teha proovisõitu?

Kuidas teha proovisõitu?

Interneti-autopoodides surfamine või müügisalongis ostlemine võib ju tublisti lõbu pakkuda ja kasulikke teadmisi anda, kuid miski ei asenda rooli tagant saadavat kogemust.

Proovisõit on otsuse tegemise hädavajalik osa. Ärge kunagi ostke autot proovisõiduta. Anname mõned näpunäited, kuidas teile antud vähestest sõiduminutitest maksimaalset välja pigistada.

  • Kui tahate valida mitme auto vahel, katsuge proovisõidud nendega korraldada võimalikult tihedalt üksteise järel. Muljed – nii meeldivad kui ebameeldivad – tuhmuvad kiiresti, samuti muutub proovisõiduilm. Nii ongi raske võrrelda kaht autot, millega sõitmist lahutab kahenädalane vahe.
  • Nädalalõpp on proovisõiduks halb aeg, eriti mõne populaarsema mudeli katsetamiseks. Püüdke proovisõidud seada nädala keskele, mil rahulikum on nii müügisalongis kui tänavatel.
  • Kui olete enda arvates parima auto välja valinud, tehke sellega veel üks pikem katsetus. Müüja üritab sellele ehk vastu vaielda, kuid nõudke vähemalt pooletunnist proovisõitu.
  • Ärge piirduge ümber kvartali sõitmisega, katsetage erinevaid teid. Kindlasti valige halva teekattega lõike. Samuti sõitke linnast välja, proovige autot nii põhimaanteel kui käänulisel kruusateel.
  • Kui teid painab seljavalu või mõni muu tervisehäda, veenduge, et autosse sisenemine ja sealt väljumine käib vaevata ning et iste jääb mugavaks ka pikemal autosviibimisel.
  • Kui ostate pereautot, veenduge, et kõik pereliikmed saavad kergesti autosse ja välja, et neil on kabiinis mugav ja et autos on piisavalt panipaiku ja ruumi pakkidele.
  • Kui teie hobi või mõni muu eriline vajadus nõuab autolt erilisi omadusi, kontrollige nende olemasolu proovisõidul.

 

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.