Auto kasutamine

Hoolitsege auto eest

Hoolitsege auto eest

Auto on keeruline masin, mille usaldatavuse ja turvalisuse tagamine nõuab pidevat hoolt.

  • Ärge ignoreerige probleeme. Kui te ei suuda viga ise kõrvaldada, viige auto korda-tegemiseks töökotta. Kui autofirma saadab tagasikutsumisteate, viige auto kindlasti tasuta parandustele.
  • Hooldage oma autot tootja plaani ja ettekirjutuste järgi.
  • Ärge arvake, et teie auto on terve järgmise aasta turvaline üksnes seetõttu, et ta läbis just edukalt tehnoülevaatuse.
  • Kontrollige pidevalt tulede korrasolekut. Seda garaažis või vastu seina parkinuna tehes ei tule teil isegi autost välja ronida.
  • Kontrollige rehve vähemalt kord kuus ja ärge unustage ka varuratast. Hoidke rehvirõhk tehase ettekirjutustele vastav. Vahetage suverehvid, mille mustri sügavus on kahanenud 2 millimeetrini, kuigi seadusega on lubatud 1,6 mm, ja talverehvid, kui neil jääb mustrit alla 4 mm.
  • Hoidke klaasipesuvedeliku, mootoriõli, jahutusvedeliku, roolivõimendi õli, automaatkäigukasti õli, siduri- ja pidurivedeliku tasemeid maksimumi lähedal, kuid ärge täitke mahuteid üle. Ärge oodake juurdevalamisega märgutulede süttimiseni.
  • Õlitasemete kontrolliks parkige auto horisontaalsel pinnal ning mootoriõli taset mõõtke külmal mootoril. Tõmmake mõõtevarras välja, pühkige kaltsuga kuivaks, torgake avassse ja võtke uuesti välja – nii saate õige lugemi.
  • Klaasipuhastite kulunud harjad vahetage pigem pisut varem kui hiljem. Pori eemaldamise asemel seda ühtlase kihina tuuleklaasile määrivad kojamehed on üks kindlamaid abinõusid õnnetusse sattumiseks.
  • Seadke (nööpnõela abil) klaasipesuri düüsid nii, et need pihustaksid vedelikku tuuleklaasile, mitte kõrges kaares üle autokatuse.

Seotud artiklid

Autode test

Toyota Camry 2019

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaheksas Camry on väga sarnane Lexuse samas mõõtkavas teostatud sedaaniga ES. See pakub viimasega võrreldavat sõidumugavust ja jääb majasisesele võistlejale alla vaid luksusliku viimistluse osas, panustades soodsamale hinnale ja praktilisemale olemusele. Ja ehkki Camryl pole ette näidata parimate Euroopa konkurentide tasemele vastavat viimistluskvaliteeti, kirgast graafikat ja kiirelt reageerivat „automaati“, teeb ta vajakajäämise tasa ruumika interjööri, asulasisese ökonoomsuse ja mugava sõiduga.