Auto kasutamine

Mis on garantii?

Mis on garantii?

Uue autoga saate kaasa tootjapoolse garantii – vähemalt kaheks aastaks. Teisisõnu antakse omanikule kindlustuspoliis, millega tootja kohustub garantiiaja jooksul auto juures esinevad teatud vead tasuta kõrvaldama.

Kuid garantiist kasu saamiseks peab autoomanik teatud omapoolseid kohustusi täitma. Mistõttu peate garantii-tingimustega hoolikalt tutvuma.

  • Garantii on leping nagu iga teinegi, nii et enne mingite sammude astumist lugege tingimusi hoolega. Eriti tähtis on mõista, mis on garantiiga kaetud ja is pole. Tihti arvatakse, et garantii alla kuuluvad kõik rikked, kuid nii ilusat olukorda ei esine vist iial.
  • Enamasti kaasnevad garantiiga ranged tingimused. Nii näiteks võib garantii kehtivuse kaotada, kui autot pole hooldatud täpse plaani järgi (näiteks iga 20 000 km järel). Plaanist kõrvalekaldumise lubatud määr on autotootja otsustada. Täitke neid tingimusi, siis ei pea te võimaliku rikke korral ebameeldivalt üllatuma.
  • Tehke kindlaks, kas autot tohib garantiiajal hooldada ka mujal kui firmaesindustes.
  • Garantii ei tohi kitsendada ostja üldiseid õigusi (näiteks vigase kauba tagastamise asjus) ning peab sisaldama sellekohast klauslit.
  • Tootja annab tänapäeval autodele kahe- või kolmeaastase garantii, mis võib sõltuda ka läbisõidust. Korea autoehitajate eestvõttel on levima hakanud ka 5- või isegi 7-aastased garantiiajad. Ka saab mõnele autole täiendavat garantiid (aasta või kahe võrra) juurde osta.

 

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.