Auto kasutamine

Lapseistmete kasutamine

Lapseistmete kasutamine

Lapse vigastused või surm liiklusõnnetuses on asjad, millele ei taha mõeldagi. Meie nõuanded –  ja pisut tervet mõistust – aitavad teil seda õudust vältida.

  • Mitte kunagi ärge kinnitage tahapoole vaatavat istet aktiivse turvapadja ette: see on surmav kombinatsioon. Ja muidugi ka keelatud.
  • Kasutage alati lapsele sobivat lapseistet, kui lühikest maad ka vaja oleks sõita või kui kiire teil ka oleks. Turvahälli või –tooli või istmekõrgenduspatja peaksid kasutama kõik alla 150-cm kasvuga lapsed.
  • Pidage meeles, et see pole karistus liikluseeskirja rikkumise eest, mis teid turvatoolita lapse sõidutamisel kõige rohkem ähvardab.
  • Sobiva istme valikul võite saada abi autokauplustest ja ka parematest lastekaupade poodidest. Ka istmete markeeringul on kirjas, kui vanadele-pikkadele-rasketele lastele need sobivad.
  • Õppige lapseistme käsitsemine hästi selgeks. Lugege juhendit hoolikalt ja mittemõistmisel küsige nõu. Kinnitage rihmad ja pandlad korralikult ning veenduge iga sõidu eel, et miski pole lahti või lõdvaks läinud.
  • Kui autos leiduvad lapseistmete Isofix-kinnituskohad, soovitame kasutada neid (muretseda vastavate kinnititega iste). Istme kindlaks kinnitamiseks võib siiski vaja minna ülarihma või erilist tuge.

 

Seotud artiklid

Autode test

Toyota Corolla

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaheteistkümnes Corolla on ruumikam kui ükski varasem mudeli poole sajandi pikkuses eduloos ning lisaks jääb see luukpära meelde veel mugava vedrustuse ja ökonoomse hübriidajamiga.