Auto kasutamine

Lapseistmete kasutamine

Lapseistmete kasutamine

Lapse vigastused või surm liiklusõnnetuses on asjad, millele ei taha mõeldagi. Meie nõuanded –  ja pisut tervet mõistust – aitavad teil seda õudust vältida.

  • Mitte kunagi ärge kinnitage tahapoole vaatavat istet aktiivse turvapadja ette: see on surmav kombinatsioon. Ja muidugi ka keelatud.
  • Kasutage alati lapsele sobivat lapseistet, kui lühikest maad ka vaja oleks sõita või kui kiire teil ka oleks. Turvahälli või –tooli või istmekõrgenduspatja peaksid kasutama kõik alla 150-cm kasvuga lapsed.
  • Pidage meeles, et see pole karistus liikluseeskirja rikkumise eest, mis teid turvatoolita lapse sõidutamisel kõige rohkem ähvardab.
  • Sobiva istme valikul võite saada abi autokauplustest ja ka parematest lastekaupade poodidest. Ka istmete markeeringul on kirjas, kui vanadele-pikkadele-rasketele lastele need sobivad.
  • Õppige lapseistme käsitsemine hästi selgeks. Lugege juhendit hoolikalt ja mittemõistmisel küsige nõu. Kinnitage rihmad ja pandlad korralikult ning veenduge iga sõidu eel, et miski pole lahti või lõdvaks läinud.
  • Kui autos leiduvad lapseistmete Isofix-kinnituskohad, soovitame kasutada neid (muretseda vastavate kinnititega iste). Istme kindlaks kinnitamiseks võib siiski vaja minna ülarihma või erilist tuge.

 

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.