Auto kasutamine

Mida teha liiklusõnnetuse korral?

Mida teha liiklusõnnetuse korral?

Igaüks meist loodab, et temaga seda ei juhtu. kuid alatasa satub keegi meist liiklusõnnetusse – pole tähtis, kas oma süül või mitte. Meenutame, mida peaksite õnnetuspaigal kindlasti korraldama.

  • Kõige tähtsam: kui keegi on vigastada saanud, peate kohale kutsuma politsei ja kiirabi.
  • Peatuge. Ühelgi juhul ei tohi õnnetuskohalt lihtsalt minema sõita, see on karistatav.
  • Rääkige. Suhelge teise osapoolega ja tehke kindlaks, kas olete ühel meelel selles, kes õnnetuses süüdi on. Kui kokkuleppele ei jõuta, tuleb ikkagi politsei õnnetuskohale kutsuda.
  • Kirjutage. Täitke blankett „Teade liiklusõnnetusest“, mis võiks autos alati kaasas olla, kuid mida saab ka kindlustusseltsidest ja bensiinijaamadest. Võite blanketi siit oma arvutisse laadida ja printida.
  • Teatage õnnetusest oma kindlustusfirmale või Eesti Liikluskindlustuse Fondile hiljemalt 5 päeva jooksul. Eesti LKF telefon on 667 1800.
  • Kui kahju saaja pole teada (näiteks sõidate otsa parkinud sõidukile, mille juhti ei õnnestu leida, purustate aia vmt.), tuleb õnnetuskohale kutsuda politsei.

     

Seotud artiklid

Autode test

Porsche Cayenne ja Cayenne Coupe

What Car? Says Hinnatud 5-ga 5-st

Luksuslik linnamaastur, mille jaksukamad versioonid esitavad väljakutse nii füüsikaseadustele kui ka ostja tengelpunga suurusele ja mis on aluseks mitmele veel kallimale liigikaaslasele. Selle tugevateks külgedeks on väga hea juhitavus ja dünaamika koos nutika tehnoloogiga, ent lisaks sellele on tegu ka meeldivalt praktilise linnamaasturiga.