Auto müük

Auto ettevalmistamine

Auto ettevalmistamine

Enne ostjate saabumist tehke auto nii väljast kui seest nii korda kui suudate. See aitab head hinda saada ning auto kiiresti maha müüa.

  • Peske ta põhjalikult puhtaks. Särava värvkattega sõiduk meelitab ostja ligi. Kasutage spetsiaalseid šampoone ja vahasid, kaaluge ka kummi- ja plastdetailide välimust värskendavate aerosoolide kasutamist (kuid ärge nendega liialdage).
  • Tehke kabiin korda. Kogu oma kraami eemaldamine ja põhjalik töötlus tolmuimejaga on hädavajalik, kuid jällegi võib kasuks tulla plastpaneelide (ja isegi kangaste) töötlus vastava värskendava aerosooliga.
  • Saage põhjalikult lahti sigaretihaisust ja koristage kõik koerakarvad.
  • Kui te ei saa või viitsi autot ise korrastada, tellige töö asjautndjatelt. Kulutatud raha – mõnikord isegi mõnisada eurot – võib tagasi tulla kõrgemas müügihinnas. Või saate auto ruttu müüa, nii et ei pea kulutama raha kuulutuste avaldamisele. Ja eks maksa teie aeg ka ju midagi.
  • Mootoriruumi pesusse tuleb suhtuda reservatsioonidega – kui seal kapoti all just kole räpane pole. Puhtusest särav mootoriruum võib ostjas hoopiski tekitada kahtluse, et müüja soovib mingit leket varjata. Kuid õli vahetage enne müüki ära, siis on see kenasti puhas.
  • Uuepoolsete või kalliste autode puhul võib ära tasuda müügieelne väikeste mõlkide ja kriimustuste remont. Vanematel-odavamatel sõidukitel on paar mõlki iseenesestmõistetav, nii et nende keretöödesse pandud raha tagasi ei saa. Küll on odav ja lihtne kivitäkete katmine parandusvärviga.
  • Korjake kokku kogu autosse puutuv dokumentatsioon – registreerimistunnistus, juhend, hooldusraamat jne. Kui olete säilitanud hooldus- ja remondiarved, pange needki kaasa näitamaks, kui hoolikalt olete oma autosse suhtunud.
  • Ei saa öelda, et pruugitud autode turg väga hooajaline oleks, kuid siiski saate kabrioleti eest pisut enam raha suvel ja maasturi eest talve tulekul.

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.