Auto müük

Kuulutuse koostamine

Kuulutuse koostamine

Müügikuulutuse õige sõnastus tõmbab ostjaid ligi. Kirjutage valesti ja jäätegi telefonikõnesid ootama.

  • Edastage kogu asjassepuutuv info, kuid olge täpne, korrektne ja aus ning vältige müügiplatsi-kuulutuste klišeesid nagu „äsja Saksast“ või „olnud vanema naisterahva käes“.
  • Pange kirja auto täpne mudel ja modifikatsioon, tootmisaasta, läbisõit, hoolduse täieliku ajaloo olemasolu, värv (selges eesti keeles), omanike arv (eriti kui see on auto vanust arvestades väike), varustuse loetelu, hind ja kontaktandmed. Lisage mitu korralikku fotot nii auto välimusest kui kabiinist.
  • Kui müüte autot spetsiaalses internetikeskkonnas nagu eBay, osta.ee või ka auto24.ee, peate kuulutuse koostamisel täitma sealseid reegleid. Nende piirides järgige siiski eelmise punkti soovitusi.
  • Vältige lühendeid. Keskmisele autoostjale need palju ei ütle ega oska nad siis teie autot ka vääriliselt hinnata. Üldtunnustatud lühendeid nagu ABS (mitteblokeeruvad pidurid) või ESP (elektrooniline stabiilsuskontroll) võib siiski kasutada, eriti kui iga täheruum on rangelt arvel.

Seotud artiklid

Autode test

Porsche Cayenne ja Cayenne Coupe

What Car? Says Hinnatud 5-ga 5-st

Luksuslik linnamaastur, mille jaksukamad versioonid esitavad väljakutse nii füüsikaseadustele kui ka ostja tengelpunga suurusele ja mis on aluseks mitmele veel kallimale liigikaaslasele. Selle tugevateks külgedeks on väga hea juhitavus ja dünaamika koos nutika tehnoloogiga, ent lisaks sellele on tegu ka meeldivalt praktilise linnamaasturiga.