Auto müük

Kuulutuse koostamine

Kuulutuse koostamine

Müügikuulutuse õige sõnastus tõmbab ostjaid ligi. Kirjutage valesti ja jäätegi telefonikõnesid ootama.

  • Edastage kogu asjassepuutuv info, kuid olge täpne, korrektne ja aus ning vältige müügiplatsi-kuulutuste klišeesid nagu „äsja Saksast“ või „olnud vanema naisterahva käes“.
  • Pange kirja auto täpne mudel ja modifikatsioon, tootmisaasta, läbisõit, hoolduse täieliku ajaloo olemasolu, värv (selges eesti keeles), omanike arv (eriti kui see on auto vanust arvestades väike), varustuse loetelu, hind ja kontaktandmed. Lisage mitu korralikku fotot nii auto välimusest kui kabiinist.
  • Kui müüte autot spetsiaalses internetikeskkonnas nagu eBay, osta.ee või ka auto24.ee, peate kuulutuse koostamisel täitma sealseid reegleid. Nende piirides järgige siiski eelmise punkti soovitusi.
  • Vältige lühendeid. Keskmisele autoostjale need palju ei ütle ega oska nad siis teie autot ka vääriliselt hinnata. Üldtunnustatud lühendeid nagu ABS (mitteblokeeruvad pidurid) või ESP (elektrooniline stabiilsuskontroll) võib siiski kasutada, eriti kui iga täheruum on rangelt arvel.

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.