Uudised

Suvekuumus võib mõjuda kui alkohol

Juht väsib kuumuses kiiresti
Halveneb tähelepanu ja reaktsioon
Sõita on mõistlik hommikul või õhtul

Lliga kõrge välisõhu temperatuur võib liiklejatele mõjuda samamoodi kui alkoholi tarbimine, hoiatab Saksamaa autoklubi AvD.

Kuumas sõidukis väsivad juhid kiiresti, see aga põhjustab tähelepanu hajumist. Samuti pikeneb reageerimisaeg ning halveneb reageerimise täpsus.

Kuum ilm toob endaga kaasa ka avariide arvu suurenemise. Saksamaal läbi viidud uuringust selgus, et 27 kraadini ulatuva salongitemperatuuri korral kasvab liiklusõnnetuste hulk kuus protsenti, 32 kraadi juures 13 protsenti ning 37 kraadi juures suisa 33 protsenti.

Sellest lähtuvalt soovitab AvD kuuma ilmaga rooli istudes väga täpselt jälgida salongiõhu temperatuuri ning parkida auto võimaluse korral varjulisse kohta. Juhul kui see pole võimalik, tuleb autoga taas sõitma minnes kliimaseade panna tööle täisvõimsusel. Haigestumise vältimiseks ei tohi seejuures külma õhuvoogu suunata otse kehale.

Pikemate sõitude tegemisel tuleb ennast varustada piisava hulga vedelikuga ning teha regulaarseid puhkepeatuseid. Soovitav on ka keskpäeva asemel kasutada liiklemiseks hommiku- või õhtutunde.

Rõivastusest on soovitav autoklubi hinnangul kanda kergeid ja õhulisi rõivaid, kuid seejuures ei tohiks loobuda kindlalt jalas istuvatest jalanõudest.Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.