Uudised

Suvekuumus võib mõjuda kui alkohol

Juht väsib kuumuses kiiresti
Halveneb tähelepanu ja reaktsioon
Sõita on mõistlik hommikul või õhtul

Lliga kõrge välisõhu temperatuur võib liiklejatele mõjuda samamoodi kui alkoholi tarbimine, hoiatab Saksamaa autoklubi AvD.

Kuumas sõidukis väsivad juhid kiiresti, see aga põhjustab tähelepanu hajumist. Samuti pikeneb reageerimisaeg ning halveneb reageerimise täpsus.

Kuum ilm toob endaga kaasa ka avariide arvu suurenemise. Saksamaal läbi viidud uuringust selgus, et 27 kraadini ulatuva salongitemperatuuri korral kasvab liiklusõnnetuste hulk kuus protsenti, 32 kraadi juures 13 protsenti ning 37 kraadi juures suisa 33 protsenti.

Sellest lähtuvalt soovitab AvD kuuma ilmaga rooli istudes väga täpselt jälgida salongiõhu temperatuuri ning parkida auto võimaluse korral varjulisse kohta. Juhul kui see pole võimalik, tuleb autoga taas sõitma minnes kliimaseade panna tööle täisvõimsusel. Haigestumise vältimiseks ei tohi seejuures külma õhuvoogu suunata otse kehale.

Pikemate sõitude tegemisel tuleb ennast varustada piisava hulga vedelikuga ning teha regulaarseid puhkepeatuseid. Soovitav on ka keskpäeva asemel kasutada liiklemiseks hommiku- või õhtutunde.

Rõivastusest on soovitav autoklubi hinnangul kanda kergeid ja õhulisi rõivaid, kuid seejuures ei tohiks loobuda kindlalt jalas istuvatest jalanõudest.Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Toyota Camry 2019

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaheksas Camry on väga sarnane Lexuse samas mõõtkavas teostatud sedaaniga ES. See pakub viimasega võrreldavat sõidumugavust ja jääb majasisesele võistlejale alla vaid luksusliku viimistluse osas, panustades soodsamale hinnale ja praktilisemale olemusele. Ja ehkki Camryl pole ette näidata parimate Euroopa konkurentide tasemele vastavat viimistluskvaliteeti, kirgast graafikat ja kiirelt reageerivat „automaati“, teeb ta vajakajäämise tasa ruumika interjööri, asulasisese ökonoomsuse ja mugava sõiduga.