Uudised

Opeli uus väikeauto saab nimeks Adam

Esmaesitlus Pariisi autonäitusel
Nimi autotootja looja järgi
Müügile jõuab järgmise aasta alguses

Opeli uus premium-väikeauto saab nimeks Adam, esmaesitlus toimub septembris Pariisi autonäitusel.

Algselt plaaniti väikeautole nimeks Junior, kuid Saksamaa autotootja otsustas, et tegu ei ole piisavalt „täiskasvanuliku“ nimega autole, millega soovitakse turuosa premium-väikeautode klassist.

Nimi Adam on Opeli puhul üsna loogiline valik. Nimelt on Opeli tootja ametlik nimi Adam Opel AG ja see on pärit Opeli loojalt Adam Opelilt, kes elas aastatel 1837-1895.

Opel Adam on 3,7 meetrit pikk, neljakohaline ja põhineb samal platvormil, mida kasutatakse järgmise põlvkonna Corsal. Peamisteks konkurentideks saavad olema Mini, Fiat 500, Volkswagen up! ja selle kloonid.

Mootorivalik sisaldab uusi ökonoomseid kolmesilindrilisi bensiini- ja diiselmootoreid, sportlikumad versioonid saavad kapoti alla neljasilindrilised jõuallikad. Lisaks traditsioonilistele sisepõlemismootoritele on 2015. aastal oodata ka elektriversiooni.

Opeli uus väikeauto jõuab müügile järgmise aasta alguses.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Opel Insignia Country Tourer

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Country Tourer on suur nelikveoline universaal, mis jääb meelde lennuka kujunduse ja mugava vedrustusega. Kuid Opeli õnnetuseks leidub turul mitmeid võistlejaid, mis on Insigniast veel ruumikamad ja mis lähevad ka järelturul paremini kaubaks.