Uudised

Uus Škoda Octavia esmakordselt avalikkuse ees!

Viimistluselt võrreldav uue VW Golfiga
Pakiruum mahutab koguni 590 liitrit!
Müügil 2013 kevadest

What Car? oli üks esimesi väljaandeid, kellel õnnestus Portugalis koos Škoda inseneridega eelseeria Octaviaga lähemalt tutvust teha ning esmamulje autost on igati positiivne. 

Traditsioonilise luukpärana turule jõudev uus Octavia on astunud nii suuruselt kui ka siseviimistluselt tubli sammu edasi ning auto sisemuses ei vaata vastu enam odav ja kõva plastik, nagu Rapidis, vaid pehme ja kvaliteetne materjal nagu uues Volkswagen Golfis. 

Loomulikult on ka baasvarustus oluliselt rikkalikum, näiteks saavad kõik autod omale puutetundliku ekraani jms. Uus Octavia on samal põhjal uue VW Golfiga (nagu ka uus Audi A3 ja Seat Leon), kuid on tollest oluliselt ruumikam. Pakiruum on Octavial normaalasendis 590 liitrit, mis on isegi suurem kui Superbil ja koguni 210 liitri enam kui uuel Golfil! 

Hinnalt jääb aga Octavia endiselt Golfist soodsamaks. Täpset hinda ei oska keegi täna veel öelda, kuid Inglismaal räägitakse baashinna suurusjärgust 17 500 eurot, mis sealmail on ca 3000 eurot vähem kui Golfil.

Uus Octavia peaks müügile jõudma järgmise aasta kevadel.

Praeguse Škoda Octavia põhjalikku testi saad lugeda siit!

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Škoda Scala

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Škoda Scala põhitrumbiks on „palju autot vähese raha eest“, mis peab baasmudelite korral hästi paika. Scala tagaistme ees on enam jalaruumi kui üheski võistlejas ja lisaks sellele rõõmustavad ostja südant veel õnnestunud kujundus, elegantne interjöör, head sõiduomadused ja külluslik (lisa)varustus. Õigupoolest meenutavad väikeauto algupära vaid auto sõitjate ruumi laius ja interjööri viimistluses kasutatavad odavakoelised plastpaneelid.