Uudised

Audi Q-mudelivalik laieneb

Mudelivaliku tippu lisandub luksuslik Q8
Mudelivaliku avab Q1 või Q2
Q8 jõuab turule 2016. aasta keskpaigas

Audi uurimus- ja arendusjuhi Wolfgang Durheimeri sõnul plaanib autotootja tuua turule luksusliku maasturi, mis konkureeriks Range Rover Sportiga. Auto nimeks saab ilmselt Q8 ja turule on seda oodata 2016. aasta keskpaigas.

Durheimeri sõnul on kontserni sisene konkurents lubatud ja ta loodab, et Bentley toob peagi turule oma luksusliku maasturi. Samuti võitleb mees Lamborghini Urus tootmisse jõudmise eest.

Q8 ei ole ainus Q-mudel, mille Audi võib turule tuua. Durheimeri sõnul on vaja ka algtaseme maasturit, mis võib saada nimeks Q2 või isegi Q1.

Väikseim maastur on 4,2 meetrit pikk ja laenab stiili Crosslane Coupe ideeautolt. Mini Countryman/Pacemani konkurent on umbes 100 mm madalam kui Q3, müügiga alustatakse 2015. aasta keskpaigas.

Kui nüüd nende kõrvale lisada BMW X6-ga konkureerima hakkav ja mudelivalikus Q5 ja Q7 vahele mahtuv Q6, siis on Audi Q-mudeliperekond peaaegu täiuslik.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Audi Q8

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Luksuslike linnamaasturite seas on kiiremaid, praktilisemaid ja soodsaimaid valikuid, kuid selles mudelis on dünaamika, originaalne kujundus, tähelepanuväärne koostekvaliteet ja praktilisus kokku segatud sellisel moel, mis peaks katma kõigi ostjate vajadusi.