Uudised

Tartus kuulutatakse välja Aasta Kõrvalteede Kuningas 2013

Parima maasturi/krossoveri valimine
Viis finalisti on juba selgunud
Võitja tehakse teatavaks Tartu Motoshow´l

What Car? Eesti eestvedamisel kuulutatakse eeloleval laupäeval Tartu Motoshow`l välja Kõrvalteede Kuningas 2013, ehk viimase aasta jooksul Eestisse jõudnud tähelepanuväärseim auto, millega sobib lisaks maanteele sõita ka maastikul ja kõrvalteedel.

„Algselt oli idee kutsuda ellu Aasta Maasturi valimine, kuid asjasse süvenedes saime aru, et sõna „maastur“ on tänapäeval liiga üheselt tõlgendatav ning enamus viimase aasta jooksul Eestisse jõudnud nn maasturid on tegelikult hoopis kas krossoverid, linnamaasturid või lihtsalt maastikusuutlikuks kohendatud sõiduautod,“  selgitas žürii esimees, whatcar.ee peatoimetaja Tõnu Tramm.

Tema sõnul olnuks ebaaus neid kõiki konkursist kõrvale jätta. „Lisaks on nn päris maastureid, ehk M1G klassis sõidukeid, jõudnud viimase aasta jooksul meie turule vaid mõned üksikud ja valim oleks olnud liiga kesine.“

Sestap jõudis žürii otsuseni panna konkursile nimeks ehk pisut ebatraditsiooniline: „Kõrvalteede Kuningas 2013“. Žüriisse kuulub kümme liiget, lisaks whatcar.ee toimetajatele ja kaasautoritele osaleb selles ka Swedbank Liisingu autoliisingu osakonna juhataja Tarmo Ulla, off-roadi harrastaja Imre Heinsaar ja Päästeameti autopargi haldaja Andres Heinsalu.

24 kandidaadi seast valis žürii esimeses voorus välja viis finalisti: Ford Kuga, Honda CR-V, Jeep Grand Cherokee, Subaru Foresteri ja Volvo V40 Cross Country. Teises voorus järjestab iga žüriiliige esiviisiku, kes saab kõige vähem kohapunkte, on võitja. 

Kõrvalteede Kuningas 2013 tiitel kuulutatakse välja laupäeval, 28. septembril, kell 16.00 Tartu Motoshow välilaval. Kõik viis finalisti on näituselava juures kõikidel näitusepäevadel väljas, et ka näitusekülastajad saaksid valida nende seast oma lemmiku. Valida saab SMS-i teel, publiku lemmik tehakse teatavaks pühapäeval, 29. septembril kell 15.00. 

What Car? Eesti annab Tartu Motoshow ajaks välja ka 96 lk maasturiteemalise ajakirja (pildil), mida saab samuti soodsama näitusehinnaga Tartust osta.  

Ajakirjad on saadaval whatcar.ee ja Viva Liiklus vigursõiduraja juures asuvas telgis, samuti saab neid osta mööda näitust ringi käivatel müügitüdrukutelt.

 

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Toyota Corolla

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaheteistkümnes Corolla on ruumikam kui ükski varasem mudeli poole sajandi pikkuses eduloos ning lisaks jääb see luukpära meelde veel mugava vedrustuse ja ökonoomse hübriidajamiga.