Uudised

Fordil on järgmiseks aastaks suured plaanid

Turule tuuakse 23 mudelit
Luuakse 11 000 uut töökohta
Avatakse kolm uut tehast

Ford teatas, et järgmine aasta saab ettevõtte jaoks olema viimase poolsajandi üks aktiivsemaid. Turule tuuakse 23 globaalset toodet, avatakse kaks tehast Aasias ja üks Lõuna-Ameerikas ning luuakse 11 000 uut töökohta.

23-st mudelist 16 tuuakse turule Põhja-Ameerikas, teiste seas uus Ford Mustang, Ford Transit Connect ja Lincoln MKC. Autotootja investeerib sealsesse Kansas City koostetehasesse 1,1 miljardit dollarit, et täita nõudlust Ford F-150 ja Transiti perekonna tarbeautode järele. USA-s luuakse kokku üle 5000 ametikoha, neist 3300 täiskohta.

Ülejäänud maailmas avatakse kolm uut tehast, millest kaks asuvad Hiinas (Changan ja Chongging) ning üks Brasiilias (Camacari). Hiina koostetehased suurendavad autotootja tootmismahtu 300 000 auto võrra aastas ja loovad üle 6000 töökoha.

Ühtlasi teatati järgmisel aastal kahe uue EcoBoost mootori turule toomtisest. Varem on plaanitud muuta ka sõidukeid ökonoomsemaks, paigaldades 2016. aastaks 70% mudelitest automaatseiskamissüsteemi.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Ford Focus

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Neljanda põlvkonna Ford Focus eristub konkurentidest hea juhitavuse poolest, olles jätkuvasti parim valik nõudlikule juhile, kuid võimaldab ka mugavat sõitu ja pakub mõistlikku praktilisust.