Uudised

Opel näitas Brüsselis uuendatud mahtuniversaali Meriva

Kerged uuendused välimuses ja salongis
Mootorivalikus uue põlvkonna 1,6 CDTI
Hind Saksamaal alates 15 990 eurost

Möödunud nädala lõpus esitleti Brüsseli autonäitusel uuenduskuuri läbinud Opel Merivat, mille esimesed ametlikud fotod avaldati juba oktoobris.

Auto esiosa juures kohtab Frankfurdis esitletud uue Opel Insignia jooni. LED tehnoloogiat kasutatakse nii päevatulede kui ka tagatulede juures ja muudetud on kergelt viimistlust ning radiaatorivõre.

Uuel Merival on Opeli uue põlvkonna 1,6 CDTI diiselmootor, mis on esialgu saadaval võimsusega 100 kW/136 hj ja maksimaalse pöördemomendiga 320 Nm. Kütusekulu on kõigest 4,4 l/100 km ja CO2 pääst vaid 116 g/km. Sel aasta jooksul lisanduvad veelgi madalama kütusekulu ja CO2 päästuga 1,6 liitrised diiselmootorid.

Lisaks 1,6 liitrisele diiselmootorile vastavad kõik uue Meriva bensiini- ja LPG mootorid juba praegu tulevastele rangetele Euro 6 saastenormidele. 1,4-liitrised bensiinimootorid (88 kW/120 hj ja 103 kW/140 hj) on nüüd saadaval koos uuendatud madala hõõrdumisega kuuekäigulise automaatkäigukastiga.

Uuendatud Meriva hind Saksamaal algab 15 990 eurost.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Opel Insignia Country Tourer

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Country Tourer on suur nelikveoline universaal, mis jääb meelde lennuka kujunduse ja mugava vedrustusega. Kuid Opeli õnnetuseks leidub turul mitmeid võistlejaid, mis on Insigniast veel ruumikamad ja mis lähevad ka järelturul paremini kaubaks.