Uudised

Audi A1 ja A3 saavad kolmesilindrilise bensiinimootori

Tulevikus võivad taolise jõuallika saada ka suuremad mudelid
A6 pistikhübriid jõuab müügile aasta lõpus
Pistikhübriidversioon tulemas ka Q7-st, A7-st ja A8-st

Audi mudelivaliku väikeautosid hakatakse varustama kolmesilindrilise bensiinimootoriga, esimesena saab sellise mootori  A1 ja seejärel A3.

Audi tegevjuhi Rupert Stadleri sõnul muutuvad kolmesilindrilised jõuallikad tulevikus Audi jaoks standardmootoriteks. Stadleri sõnul jääb kolmesilindriline bensiinimootor vähemalt praegu väikeautode jaoks, kuid ei välistanud selle kasutamist tulevikus ka suurematel mudelitel.

Volkswageni kontsernis kasutab kolmesilindrilisi jõuallikaid Volkswagen, Škoda ja Seat. Audi A1-le jõudev jõuallikas võib aga saada juurde lisavõimsust.

Stadler kinnitas ka, et peagi lisandub Audi mudelivalikusse A6 pistikhübriid. Müügile jõuab taoline auto esmalt aasta lõpus Hiinas, seejärel teistel turgudel. Lisaks saavad pistkhübriidversiooni ka Q7, A7 ning A8.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Audi Q8

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Luksuslike linnamaasturite seas on kiiremaid, praktilisemaid ja soodsaimaid valikuid, kuid selles mudelis on dünaamika, originaalne kujundus, tähelepanuväärne koostekvaliteet ja praktilisus kokku segatud sellisel moel, mis peaks katma kõigi ostjate vajadusi.