Uudised

Vaata videot ja pildigaleriid uue Volvo XC90 sisemusest

Tahvelarvuti sarnane puuteekraan
Täiesti uus juhtimissüsteem
Kristallklaasist valmistatud käigukang

Volvo Car Group (Volvo Cars) avaldas esimesed pildid täiesti uue Volvo XC90 salongist.

Uus salong on kõige luksuslikum, mis kunagi Volvo jaoks disainitud. Selle inspiratsiooniallikaks on Volvo sünnimaa Rootsi, mida tuntakse üleilmselt kui riiki, kus uusim tehnoloogia on ühendatud puhta, kauni ja parimatest materjalidest meisterlikult teostatud disainiga.

„Kõige silmapaistvam omadus on tahvelarvuti sarnane puuteekraan, mis on täiesti uue juhtimissüsteemi keskpunktiks,” ütles Volvo Carsi vanemasepresident disaini alal Thomas Ingenlath.

Seda süsteemi tutvustatakse põhjalikumalt hiljem. Ent see peaaegu ilma nuppudeta süsteem on juhtide jaoks täiesti uus lahendus auto funktsioonide juhtimiseks ning juurdepääsuks paljudele internetipõhistele toodetele ja teenustele. Lisaks sellele aitab see luua salongi, mis on kaasaegne, ruumikas ja lakoonilisem.

Uue XC90 salongis on pehme nahk ja puit kombineeritud käsitööna valminud elementidega, milleks on näiteks Rootsi kuulsa klaasitootja Orreforsi kristallklaasist valmistatud käigukang ning teemandikujulised start/stopp-nupp ja helitugevuse reguleerimise nupud.

„Tänu oma disainile on need justkui salong ehted. Need lisavad salongile pigem veidi eksklusiivset mängulisust kui puhast funktsionaalsust,” ütles Volvo Carsi sisedisaini direktor Robin Page.

Täiesti uus XC90 on esimene Volvo, milles kasutatakse ettevõtte välja töötatud uut sõidukiarhitektuuri (SPA), mis annab võimaluse kasutada palju rohkem erinevaid disainilahendusi, parandab juhitavust ning võimaldab konstruktsiooni integreerida uusimad ohutusomadused ja ühenduvuse tehnoloogiad, muutes samas salongi avaramaks.

 „Meie uus sisekujundus on puhas ja lakooniline. Ent sellest õhkub endiselt rafineeritud enesekindlust ja formaalsust, mida luksuslinnamaasturite kliendid ootavad,” ütles Volvo Carsi vanemasepresident teadus- ja arendustegevuse alal Peter Mertens.

Uued istmed

Volvo Carsi tuntakse juba autotööstuse kõige mugavamate istmete poolest. Uus XC90 tugevdab seda mainet veelgi, pakkudes uudse konstruktsiooniga istmeid, mis jätavad rohkem ruumi nii teisel kui ka kolmandal istmereal istujatele. Tänu sellele on uus XC90 tõepoolest 7-kohaline auto. 

„Sarnaselt klassikaliste Skandinaavia toolidega tõestavad ka meie uued istmed, et istmel ei pea olema paksu polstrit, et olla mugav. Istme kogu konstruktsioon on ergonoomilise kujuga, mis sarnaneb inimese selgrooga.  Tänu reguleerimisvõimaluste rohkusele leiab igaüks sobiva istumisasendi,” ütles Page.

Standardset istet Comfort iseloomustavad intuitiivne ja sujuv elektriline reguleerimine, kohandatavad küljepolstrid, istmepadja pikendus, mitmesuunaline nimmetugi ja vertikaalselt reguleeritavad peatoed. Mälusse saab salvestada kolm seadistust. Lisavarustuses on ventilatsiooni- ja massaažifunktsioonid.

Täiesti uus, lisavarustusse kuuluv iste Contour toestab suurepäraselt külgi alates õlgadest kuni reiteni.

Eraldi istmetega teine istmerida

Teisel istmereal on kolm eraldi istet, millel kõigil on ka kallutusfunktsioon. Istmeid saab nihutada ette-taha, mis võimaldab suurendada jalaruumi kolmandas istmereas istujate jaoks või pakiruumi, kui kolmas istmerida on ühetasaseks kokku klapitud. Lisavarustuses on integreeritud istmekõrgenduspadi keskmisel istmel.

Kolmanda istmerea istmed pakuvad mugavust ka üle 170 cm pikkustele kaasreisijatele. Need on paigutatud rohkem keskele, et tagada kaasreisijatele segamatu vaade ette, nagu teatrisaalis. 

Teiste istmerea all on jalgade jaoks rohkem ruumi, erilist tähelepanu on pööratud kolmanda istmerea mugavale juurdepääsule ja selle kasutusmugavusele. Volvo kinnitusel on see parim kolmas istmerida oma segmendis.

Kõigil seitsmel istmel on eelpingutitega kolmepunkti turvavööd. Kõikidel istmeridadel on täiustatud turvakardinad, mis kaitsevad reisijaid külgkokkupõrke või üle katuse rullumise korral.

Uuel Volvo XC90-l on rohkelt panipaiku nii juhi kui ka kaasreisijate jaoks. Kõik teise ja kolmanda istmerea istmed on eraldi kokkuklapitavad, mis annab rohkelt võimalusi pagasi paigutamiseks. Nüüd on võimalik valida ka elektriliselt reguleeritavad kolmanda istmerea istmed.

Neljatsooniline kliimasüsteem

Meeldiv ja värske sisekliima on oluline osa heast enesetundest sõidu ajal. Täiesti uue Volvo XC90 saab varustada neljatsoonilise kliimasüsteemiga, mida ees ja teisel istmereal istujad saavad eraldi reguleerida. Olenevalt turust kuulub eraldi kliimaseade kolmandal istmereal istujate jaoks standard- või lisavarustusse.

Kuigi Volvo Carsi õhupuhastussüsteem CleanZone on juba üks efektiivsematest turul, lisati selle täiustamiseks süsteemile uus filter, mis puhastab tõhusamalt sissetuleva õhu väikestest ja kahjulikest osakestest ning saastest.

 

Vaata ka videot uue XC90 sisemusest:


Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.