Uudised

Subaru Forester: nüüd ka Eestis diisel-automaadiga!

17 pisemat uuendust
Hind alates 28 800 eurost
Eestis juba müügil

2014.a. Eesti populaarseima Subaru käesolev mudel on tootmises olnud juba pisut rohkem, kui paari aasta jagu. 

Proovisõidul 2013.a. jaanuaris kiitsime uudismudeli ruumikust, varustust ja maastikusõiduomadusi ning nurisesime muuhulgas diisel-automaadi puudumise üle. Nüüd on tootja selle “iluvea” parandanud ja huvilistel tasub autosalongidest ka nimetatud versiooni küsida.

Soovides uudisele suuremat kaalu anda, tõi Subaru Foresterile lisaks mootori-käigukasti kooslusele veel hulgaliselt muid uuendusi. Kokku lugedes on neid tegelikult isegi suisa 17 tükki.

Siinkohal olgu kasutusmugavuse vaatevinklist oluliseimatena ära mainitud näiteks uue põlvkonna lustisüsteem, haiuimekujuline katuseantenn ja muudetud kliimaseadme juhtnupud, aga ka diiseljõuallikate kiirem soojenemine töötemperatuurini.

Proovitud 2-liitrine diisel arendab endiselt 147 hj ja 350 Nm, kuigi ka sel värskendati mitmed sõlmed, parandades veidi kütusekulu ja CO2 heiteid. Ühtlasi vastab see nüüd Euro 6 normidele. Ketiga käitatav 2. põlvkonna astmeteta Lineartronic käigukast evib juhi sõidutunde parandamiseks 7 eelseadistatud “käiku” (bensukatel vastavalt mootoriversioonile 6 või 8).

Loomulikult on Forester alati ja igas olukorras nelikveoline ning alates XS varustustasemest abistab automaatkastiga diisel-masina juhti ka maastikusõiduabiline X-Mode.

Sõidus mingeid üllatusi uudismudel kaasa ei too. Automaat teeb loomulikult linna vahel sõitmise mugavamaks, tänu eelseadistatud “käikudele” ei roni ka pöörded liiga kõrgele. Maanteel Lineartronic’ul käsikasti ees mingeid eeliseid pole ja kütusekulu jääb ligikaudu 6 liitri tasemele 100 km kohta.

Diisel-automaat Foresteri hinnad stardivad 28 800 euro juurest ja küündivad täisvarustuses auto puhul ligi 34 tuhandeni. Seega võib Foresteri maksumust suures plaanis Outback’i omaga võrreldavaks pidada. Kui siiani võis automaatkasti puudumine diiselversioonil mõne potentsiaalse ostja Foresteri juurest eemale peletada, siis nüüd saab igaüks valida, kumb rohkem meeldib.


Argo VerkVaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Subaru Levorg

What Car? Says Hinnatud 3-ga 5-st

Subaru Levorg on väga hea juhitavusega universaal, millel on lisaks praktilisele olemusele ette näidata ka meie muutlike ilmaoludega hästi kokku passiv nelikvedu.