Uudised

Honda püstitas uue rekordi

Paagitäega 1500 kilomeetrit
Kokku läbiti 13 498 kilomeetrit
Keskmine kütusekulu 2,82 l/100km

Honda saavutas uue GUINNESS WORLD RECORD kütusesäästlikkuse tiitli. Tulemuseks registreeriti keskmine kütusekulu 2,82 liitrit 100 kilomeetri kohta 25-päevasel sõidul läbi 24 Euroopa Liidu riigi, läbides kokku 13 498 kilomeetrit.

Kogu teekonna vältel olid Honda Civic Toureri 1,6 i-DTEC rooli taga kaks Honda Euroopa teadus- ja arendustegevuse meeskonna liiget Fergal McGrath ja Julian Warren, kes võtsid vastu väljakutse esitleda Toureri muljetavaldavat kütusesäästu.

Meeskonna läbitud tähelepanuväärset vahemaad võib võrrelda sõiduga Austraaliast koju Ühendkuningriiki, peatudes tankimiseks vaid üheksal korral. Auto saavutas iga paagitäie kütusega keskmiseks tulemuseks uskumatud 1500 kilomeetrit, mis teeb kogu reisi üldiseks kütusekuluks vaid 645 eurot.

Meeskond alustas oma eepilist maanteesõitu Aalstist (Belgia) esmaspäeval, 1. juunil ja tegi maailmajaole päripäeva tiiru peale. Tagasi alguspunkti saabuti neljapäeval, 25. juunil, registreerides uskumatu kütusesäästu näitaja, mis ületab Toureri ametlikku kütusekulu (3,8 liitrit 100 kilomeetri kohta) enam kui 25% võrra.

Fergal McGrath kommenteerib: „Oli raske, kuid me tõesti nautisime seda, ja uue rekordi saavutamine väärib kogu tehtud ränka tööd. See oli meeskonna tohutu jõupingutus, mistõttu tänan kõiki asjaosalisi nende vankumatu pühendumuse ja toetuse eest. Pärast nii pikka autoroolis veedetud aega on Julianil ja minul üksnes hea meel olla mõnda aega taas kirjutuslaua taga!”

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Honda Civic

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kümnenda Civicuga on hea sõita ja lisaks on sellel ette näidata ka suur pakiruum ja korralik baasvarustus. Head muljet rikub nigela lahutusvõimega puutetundlik lustikummuti ekraan, mis ei hiilga kiiruse osas ja millel peegelduv valgus segab samuti selle kasutamist.