Uudised

Olerexist on saanud Eesti suurim kütuse jaemüügikett

Aqua Marina omandas 100 protsenti Lukoil Eesti AS aktsiatest
Klientide teenindamiseks 83 teenindusjaama
4 jaama läheb sulgemisele

OAO Lukoil varahaldusfirma Lukoil European Holdings BV ja Olerex varahaldusfirma Aqua Marina AS sõlmisid juunis ostu-müügi lepingu, millega . Tehing sai juuli alguses konkurentsiametilt heakskiidu ning Lukoil Eesti aktsiate üleminek toimus lõplikult 1. augustil. Ettevõte koondab kõik 87 tanklat Olerexi kaubamärgi alla.

„Kavandasime viie aasta jooksul uute teenindusjaamade ehitusse investeerida 25 miljonit eurot ning tõsta tanklate arvu 70ni, kuid seoses Lukoil Eesti aktsiate omandamisega on Olerexil alates käesolevast kuust võimalus teenindada oma kliente juba 87 teenindusjaamas, seega on aasta tagasi avalikkusele välja öeldud eesmärk täidetud pisut kiiremini, kui algselt oli plaanitud,” märkis ASi Olerex juhatuse esimees ja tegevjuht Piret Miller.

„Meie hinnangul on Eestis kütusemüügil strateegiliselt tähtis omada vähemalt 70 tanklat, mis võimaldab õige asukoha planeeringu korral katta kogu Eesti ning suudab tanklaketile pakkuda vajalikku mahuefekti. Lukoil oli meile ideaalilähedane liitumispartner, kuna Olerexiga asukohapõhiselt kattuvaid teenindusjaamasid on vähe. Lisanduvad teenindusjaamad asuvad kohtades, kus Olerexi jaemüügikett vajas täiendust. Kõik koondumisega ületulnud teenindusjaamad tööle ei jää –  sulgemisele lähevad jaamad, mis jäävad oluliselt Olerexi tänasesse mõjualasse.  Esimeses etapis sulgeme 4 teenindusjaama, millega Olerexile kui Eesti suurimale tanklaketile jääb oma klientide suurepäraseks teenindamiseks 83 teenindusjaama.”

„Tankla operaatori info kuvamiseks paigaldatakse üleminekuperioodil Lukoili tanklate hinnapostidele Olerexi  logo kandev sümboolika ning võimalusel tõmmatakse masti Olerexi lipud,“ lisas Piret Miller. „Ühtlasi jätkavad  oma tavapärast tööd kõik endised Lukoili teenindusjaamade töötajad.“

Piret Milleri kinnitusel tekib kahe suure kütuse jaemüügiketi ühendamisel nii Olerexile kui Eesti turule märkimisväärset sünergiat, millest võidavad eelkõige kõik eestimaalased. „Olerexi eesmärk on pakkuda oma klientidele võimalikku parimat teenust ja teenindust, see tähendab, et Olerex kui kütuse jaemüügikett ei ole veel selle tehinguga valmis, kuid me oleme saavutanud väga tugeva eelduse kujuneda ka Eesti teenindusjaamade kvaliteediliidriks.”

Foto: Julia-Maria Linna

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Mercedes-Benz GLB

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Suure Saksa kolmiku hulgast pärinevate rivaalide taustal sooduspakkumisena näiv uustulnukas, mis panustab ruumikusele ja praktilisusele ning teeb seda kaubamärgile väärilisel moel.