Uudised

Filmimees Väino Laisaar testis Peugeot 308 SW kütusekulu

Ökosõit Nordkapp`ist Tarifasse
Kokku 5745 km, keskmine kiirus 77 km/h
Keskmine kulu kokku vaid 3,6 l/100 km

4x4 reisidest tuntud filmimees Väino Laisaar, koos "kaardilugeja" Rando Merega pani proovile 1,6 BlueHDi diiselmootoriga Peugeot 308 SW, sõites temaga Euroopa mandri kõige põhjapoolsemast tipust Nordkapp`ist (Norra) Euroopa lõunapoolseimasse tippu Tarifasse.

Sõidu eesmärgiks oli testida, kas Peugeot diiselmootori tehase poolt lubatud kütusekulu ka päriselus tegelikkusele vastab. 5745 kilomeetrit kestnud sõidu tulemusena selgus, et auto sai hakkama 3,6 l/100 km kütusekuluga, mis on isegi 0,2 l madalam, kui tehaseandmetes avaldatud keskmine kütusekulu ning ületas tehase antud maantekulu vaid 0,1 l jagu 100 km.

Sealjuures ei olnud sugugi tegemist 100% sileda ja ühtlase maanteesõiduga. Teekonnast ligemale 1000 km hõlmas väga mägiseid teid nii Norras kui Hispaanias, lisaks tuli trotsida tuuliseid ja vihmaseid teeolusid ning ei puudunud ka liiklusummikud ning erinevatest linnadest läbisõidud. 

Ka ei hoitud sõidutempoga ülemäära tagasi, kogu teekonna keskmiseks kiiruseks kujunes 77 km/h. Enne starti seati eesmärgiks läbida teekond keskmise kütusekuluga vähemalt 3,8 l/100 km, mis on konkreetse mudeli tehase poolt antud keskmine kütusekulu.

Autoks oli Peugeot 308 SW, mille kapoti all on uue põlvkonna 1,6 BlueHDi Euro6 120 hj mootor koos uue EAT6 automaatkäigukastiga. Sellise auto baashind on antud hetkel koos sooduspakkumisega alates 20 450 eurost. 

Väino Laisaar on 37-aastane filmimees ja seikleja, autoajakirjanik ning saatejuht. Läbi sõitnud suure osa Euroopast, Kesk-Aasia, Kaukaasia, Venemaa - koos sealsete kaugemate ning ligipääsmatute aladega nagu Magadan, Tšutkotka, Jamaali- ja Taimõri poolsaared.

Ta on ka osalenud varasemalt kahel Peugeot ökosõiduvõistlusel „Peugeot EcoCup“ (2013 Tallinn-Genf- Tallinn, 2014 Tallinn-Pariis-Tallinn).

Videolõike ökosõidust saab vaadata Peugeot Eesti facebooki lehelt!


Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Peugeot 508 SW

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Universaalkerega Peugeot 508 SW on hea auto, millel on lisaks isikupärasele välimusele ka kvaliteetselt koostatud omanäoline interjöör, suur pakiruum ja sitked mootorid.

Kasutatud auto testid

Peugeot 307 (01-07)