Uudised

Eesti aasta auto 2016 finalistid selgunud

Aasta autot valitakse Eestis juba 16. korda
Žüriis ligi 20 autoajakirjanikku
Kuue finalisti seas pooled maasturid

Tänavune Eesti aasta auto (EAA) konkurss leiab aset küll paar kuud hiljem, kuid nüüdseks on ligi 20 autoajakirjanikku esialgse valiku teinud ning kuus finalisti selgunud.

Juba 16. korda ajakirja Tehnikamaailm eestvedamisel korraldataval konkursil pretendeerivad peaauhinnale Ford Mondeo, Honda HR-V, Hyundai Tucson, Škoda Superb, Volkswagen Passat ja Volvo XC90.

Seega peegeldab seekordne TOP 6, kus valikus kolm erinevat masti maasturit ning kolm nn klassikalist sõiduautot, üsna hästi Eesti autoturu tänast seisu.

Esikuuikule järgnesid napilt joone alla jäänud Subaru Levorg ja Opel Corsa, ohtralt leidsid äramärkimist ka hiljuti Läti aasta autoks valitud Hyundai i20, samuti Škoda Fabia ja Mazda CX-3.

Kokku nimetati esimeses voorus enam kui 30 viimase 12 kuu jooksul Eesti turule jõudnud uudismudelit. What Car? Eestist osaleb žüriis neli liiget: Tõnu Tramm, Olev Toom, Argo Verk ja Ylle Rajasaar.

Seekordsetest finalistidest on vähemalt üks EAA esikoht auhinnakapis VW-l, Hondal, Fordil ja Škodal, Hyundail ja Volvol on täistabamus veel saamata. 2015. aastal kandis Eesti mainekamat autotiitlit pisiauto Renault Twingo.

Eesti aasta auto 2016 finalistid:

Ford Mondeo

Honda HR-V

Hyundai Tucson

Škoda Superb

Volkswagen Passat

Volvo XC90


Loe 2015 aasta finalistidest siit!


Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Toyota Corolla

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaheteistkümnes Corolla on ruumikam kui ükski varasem mudeli poole sajandi pikkuses eduloos ning lisaks jääb see luukpära meelde veel mugava vedrustuse ja ökonoomse hübriidajamiga.