Uudised

Genf 2016: esmamuljed

Esimese pressipäeva pildid
Uudiseid ei ole väga palju, ...
... kuid need on üsna olulised

Esimesel märtsil avas ajakirjanikele uksed Genfi rahvusvaheline autonäitus, mille kümnest hektarist kaheksa võtavad enda alla umbes 200 osaleja väljapanekud.

Meie peatoimetaja Tõnu tegi esimese ringkäigu ja hulga pilte (mida näete siin). Tema sõnul ei ole uudiseid näitusel väga palju, kuid need on kõik üpris tähtsad. 

Näituse suurim üllataja oli Tõnu arvates Toyota väikemaastur CH-R, mis on ilmselt mõeldud vastulöögina Honda HR-V-le, olles sellest küll pisut pikem ja madalam. Samuti võistleb uustulnuk Nissan Qashqaiga. Müügile jõuab CH-R meil 2017. aasta alguses, jõuallikateks 1,2-liitrine turbomootor või hübriidajam. Interjööri veel ei näidatud, see saab esinemisküpseks mõne kuu pärast.

Valmis autodest tasub ära märkida veel kindlasti Seat Atecat, mida kuuldavasti hakatakse tootma Tšehhis, Škoda tehases. Škoda märki kandev pikem ja mahukam sõsar oli väljas esialgu vaid kontseptsioonina, mis kandis nime Vision S.

Audi esitles uut Q2, Fiatil olid väljas sedaani, luukpära ja universaalina tootmisse minev Tipo ning Mitsubishi L200-l baseeruv pikap Fullback. Toyota näitas aga kauaoodatud Hilux-pikapi uut versiooni ning keskmise suurusega kaubikut Proace. 

Viimase sõsarautod olid esindatud ka Peugeot` ja Citroeni stendides, kandes vastavalt nimesid Peugeot Traveller ja Citroen SpaceTourer.

Kia väljapanekust jäid silma universaal Optima SW ja väikemaastur Niro, Volvol aga oli suurimaks uudiseks linnamaasturi XC90 tehnilist baasi jagav suur universaal V90. Mahtuniversaalide spets Renault tõi aga välja uue Scénicu.

Kontseptautodest väärisid enim äramärkimist Honda Civic, mis juba aasta pärast jõuab üsna muutumatult müügile, Subaru XV kontsept jt.

Pildigaleriid olulisematest uudistest saad vaadata ka meie facebooki lehel.Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Toyota GR Supra

What Car? Says Hinnatud 5-ga 5-st

Toyota GR Supra pole nii eesmärgipärane, kui Alpine A110 või Porsche 718 Boxster, kuid on tänu võimsale mootorile, tagaveole ja jäigale kandmikule samuti lustlik kaaslane, edestades nimetatuid nii mootori elastsuse kui ka praktilisuse osas.