Uudised

Alfa Romeo kabriolett 4C Spider debüteerib Eestis

4C Spyder hind alates 73 990 eurost
Kaalub vaid 895 kilogrammi
Debüteeris ka uuenenud Giuletta

Itaalia autotootja Alfa Romeo esitles märtsis kabrioletti 4C Spider, mis teeb nüüd oma debüüdi ka Eestis. See võidusõiduautodest inspireeritud eriline mudel saabus hiljuti Alfa Romeo Tallinna salongi.

4C Spider on auto, milles itaallased on ühendanud võimsa mootori, sportliku juhtimise ja emotsionaalse disaini ehk selle, millega on Alfa Romeo saja aasta jooksul nii autojuhte kui ka kogu autotööstust võlunud.

4C Spider on loodud kupee Alfa Romeo 4C alusel. Kabrioletil on neljasilindriline 1,75-liitrise töömahuga mootor, mis saavutab võimsuse 237 hj. Tänu sellistele parameetritele saavutab tagarattaveoga 4C Spider 100 km tunnikiiruse 4,5 sekundiga, auto suurim kiirus aga ulatub 258 km-ni tunnis.

4C Spideri dünaamilisuse põhjuseks on võimsa mootori kõrval ka eriti väike mass – ainult 895 kg. Centro Stile Alfa Romeo keskuses disainitud kahekohalisel kabrioletil on uus eriti kergekaaluline eemaldatav katus.

Pilot Motors teatab, et Eestis algab auto hind 73 990 eurost.

Lisaks 4C spiderile tegi aprilli lõpus Eestis oma debüüdi ka uuenenud Giulietta. Mudeliaasta 2016 Giulietta sai varsti esitletava Giuliaga sarnase kujunduse. Võrreldes eelmise põlvkonna Giuliettaga on oluliselt rikkam ka auto standardvarustus.

Kõige paremini annab Giulietta olemust edasi tippmudel Giulietta Veloce, mis jagab mootorit ja käigukasti sportmudel 4C-ga. 240-hobujõuline turbomootor koostöös TCT käigukastiga viivad auto 0-100 KM/h kõigest 6,0 sekundiga. Eestis algavad uue Giulietta hinnad 19 990 eurost.

Fotod: Sergei Zjuganov

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Alfa Romeo Stelvio

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Alfa Romeo Stelvioga on lõbus sõita, kuid maksimaalne hinne jääb andmata jäigavõitu vedrustuse ja kohati odavakoelise interjööri eest.