Uudised

Kia plaanib lähiaastatel turule tuua trobikonna GT-mudeleid

Esimeseks pääsukeseks saab sügisel näidatav Optima GT
GT-teisendid luuakse üksikute, aga mitte kõigi mudeliseeriate baasil
Ka tavamudelid saavad tulevikus endisest suutlikuma veermiku

Kia plaanib lähiaastatel turule tuua trobikonna GT-teisendeid, mis ehitataks sama loogika alusel, kui neil piltidel näha olev Kia pro_cee’d GT. Kuid erinevalt sellest autost tuuakse uustulnukad müüki kõigil turgudel, mitte ainult Euroopas. GT-teisendid saavad olema tavamudeleist sportlikumas seades, aga tõenäoliselt ei pakuta neile kõiki kalleid komponente – nagu näiteks elektroonika vahendusel juhitav piiratud libisemisega diferentsiaal –, mis arendatakse välja kontsernikaaslase Hyundai N-seeria mudelite tarvis. Viimaste autode puhul eeldatakse omanikelt ka usinat ringradade külastamist.

Esimesena peaks mudelivalikusse ilmuma Optima GT, mille jõuallikaks saab nelja silindriga 245 hj arendav bensiinimootor. Järgmisena peaks lettidele jõudma GT-versioon Kia Riost, millega soovitakse end Ford Fiesta ST mängumaale sisse nügida. Ilmselt tuleb GT-teisend millalgi ka linnamaasturist Sportage, kuigi Kia arenduspealiku Albert Biermanni sõnul pole millelegi konkreetsele veel alla kirjutatud.

Tulevikus saavad ka Kia tavamudelid dünaamilisemat sõitu võimaldava veermiku, et autode sõiduomadused oleksid särtsaka kujundusega paremini kooskõlas. Biermanni kinnitusel – kes on endine BMW M osakonna insener – on Kia emotsionaalsem bränd kui väljapeetuma olemusega Hyundai, sestap panustavad nad jäigemasse vedrustusse, tundlikumasse roolisüsteemi ja rehvidesse, mis pakuvad paremat haardevõimet. „Cee’dil põhinevates GT-mudelites on sõiduomadused heas tasakaalus, ent kui me ehitaksime seda autot täna, siis sooviksime näha vürtsikamat iseloomu,” muheleb Biermann.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Kia Ceed

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ehkki kolmas Ceed ei paku nii head juhitavust kui uus Focus, selle interjöör pole koostatud nii peenelt kui kallimates Golfides ja ka praktilisuse osas tuleb tal Škoda Octaviale alla vanduda, pakub see väga head kompromissi kõigi nende omaduste vahel ja on relvastatud harvaesinevalt pika garantiiga.