Uudised

Nissan Navara sai enesele täiustatud 2,3-liitrised diiselmootorid

Peale säästlikuma jõuallika on Navaral ka mitmeid muid täiustusi
Tootja kinnitusel on uue jõuallika CO2 näidud omas klassis ühed väiksematest, vähenenud on ka NOx heitmed
Sõidukitega kaasneb tehasegarantii, mille pikkuseks on viis aastat või 160 000 km

Nissan Navara mootoriruumis on nüüd täiustatud 2,3-liitrised dCi-diiselmootorid, mis vastavad Euro 6 heitmenõuetele. Täiustused puudutavad nii kahe- kui ka ühe turbokompressoriga varustatud jõuallikaid, mis arendavad vastavalt 190 ja 160 hj. Võrreldes eelkäijaga on uued jõuallikad pisut säästlikumad – keskmiseks kütusekuluks lubatakse mõlemal versioonil manuaalkäigukasti korral 6,3 l/100 km – ning CO2 näiduks on 167 g/km, mis on eelkäija tulemusest samuti pisut väiksem.

Endisest väiksem on ka õhku paisatavate lämmastikuoksiidide kogus (NOx), sest mõlemad mootorid on varustatud ka AdBlue-lisandit kasutava selektiivkatalüsaatoriga SCR. AdBlue paak mahutab 17 liitrit, mis võimaldab selle täitmiste vahel sõita kuni 11 500 km. Paagi täiteava on viidud kütusepaagi täiteava juurest auto veokasti vastasküljele ning selle tühjenemisest antakse teada ka näidikuploki keskel asuval värvilisel tablool, millel Nissani keeles nimeks „kombimeeter“.

Ülejäänud muudatused puudutavad autode varustust. Kõigil mudelitel on nüüd ette näidata tempomaat, roolil asuvad multifunktsionaalsed juhtnupud ja läbi „sinihamba“ toimiv käed-vabad helisüsteem. Lisaks sellele kuulub autode baasvarustusse ka nelikvedu koos tagadiferentsiaali lukustuse, mägipiduri ja stardiabiga, mis väldib nõlval paigalt võttes auto tagasi vajumist. Veose kinnitamise teeb mugavamaks veokastis olev siinidel kinnitussüsteem ja alates varustustasemest Acenta on kõigi manuaalkäigukastidega Navarade põhivarustuses ka enamat kütusesäästu võimaldav süsteem ISS, mis seiskab ja taaskäivitab tühikäigul jõude tiksuva mootori.

Mitmete auhindadega pärjatud Navara on saadaval kas King Cab või Double Cab kabiiniga ning neil autodel on spiraalvedrudega tagavedrustus, mis teeb koormata tavasõidu oluliselt mugavamaks. Autode kandevõime on ligikaudu 900 kg ning need tohivad tõmmata kuni 3,5 tonni raskust piduritega järelhaagist. Navara tehasegarantii pikkuseks on viis aastat või 160 000 km, mille saab soovi korral pikendada kuni 250 000 kilomeetrini. Autode baashinnad algavad 29 190 eurost.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi