Uudised

United Motors sõlmis lepingu elektriautode kaubamärgi BMW i esindamiseks Eestis

Alustatakse elektriautode müügiga
Laieneb pistikhübriidide valik
Lepingu eelduseks oli elektriautode teeninduse olemasolu

United Motors sõlmis lepingu elektriautode kaubamärgi BMW i esindamiseks Eestis ja alustab tänasest BMW elektriautode müüki Tallinnas.

BMW ja MINI esindaja Eestis AS United Motors sõlmis autotootjaga BMW Grupp lepingu BMW i-autode ehk elektriautode esindamiseks Eestis alatest 2017. aasta jaanuarist. Tänasest alustab United Motorsi Tallinna esindus BMW premium-klassi elektriautode müüki, samuti hoogustub BMW pistikhübriidide ehk PHEV mudelite müük, tuues alanud aastal turule mitu vastavat uudismudelit.
 
United Motorsi Tallinna esinduse juhataja Toomas Pärna ütles, et BMW i kaubamärgi esindusõigus annab ettevõttele uue võimaluse oma tegevust veelgi laiendada. „BMW Grupiga sõlmitud esindusleping näitab usaldust United Motorsi senise tegevuse ja tulevikuplaanide suhtes. BMW i-autode esindusõigus Eestis annab meile võimaluse astuda pika sammu autotööstuse tulevikule lähemale ning kindlustada oma positsiooni säästva mobiilsuse suunanäitajana,“ rääkis Pärna. Ta lisas, et ettevõte on seadnud endale eesmärgiks saavutada Eestis premium-klassi elektriautode turusegmendis oluline turuosa.
 
Jaanuarist kehtima hakanud BMW i esinduslepingu oluliseks eelduseks oli Toomas Pärna sõnul BMW i-autode ehk elektriautode teeninduse olemasolu. United Motorsi Tallinna esindus, mis alustab tänasest BMW i kaubamärgiga elektriautode müüki, käivitas BMW elektriautode teeninduse juba alates 2015. aasta kevadest. „Tänu sellele on meil juba olemas vajalik kogemustepagas BMW elektriautode remondi ja hoolduse alal, mis annab eelise BMW i-autode müügi alustamiseks ning ühtlasi tagab kindluse ka kõigile BMW elektriautode ostjatele,“ selgitas Pärna.
 
BMW Grupp arendab erinevaid säästva mobiilsuse lahendusi ja tehnoloogiaid, mis suurendavad sõidukite keskkonnasõbralikkust ning vähendavad samas tootmise keskkonnajalajälge. Üks uusimaid lahendusi on BMW eDrive veojõutehnoloogia, mida kasutatakse BMW elektriautode ja pistikhübriidide juures. „Keskkonnasõbraliku ja vastutustundliku tootmise põhimõtted, mis on BMW Grupi kasvustrateegia aluseks, annavad märgatavaid tulemusi ning suunavad kogu autotööstust uue arenguhüppe poole,“ lausus Pärna. „Selle üheks väljenduseks on ka BMW pistikhübriidide aktiivne lisandumine kõigis mudelisegmentides ning BMW i kaubamärgi jõuline arendamine. Hiljemalt 2030. aastaks lõpetatakse traditsiooniliste sisepõlemismootoritega sõiduautode tootmine Saksamaal juba täielikult.“
 
BMW elektriautodest on seeriatootmises juba kolm aastat BMW i3, mida on müüdud üle 60 000 sõiduki. Samuti on seeriatootmises sportauto BMW i8, mis töötab pistikhübriidi põhimõttel. Kokku on BMW Grupp müünud praeguseks rohkem kui 100 000 elektriajamiga sõidukit, nende seas ka PHEV-mudelid. 2017. aastal jätkab BMW Grupp uute i-autode turuletuleku ettevalmistamist ning toob müügile mitu uut pistikhübriidi, teiste seas uue põlvkonna 5. seeria PHEV-mudeli.
 

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

BMW X6

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Väga hea juhitavusega linnamaastur, mis on hoolimata edevuse heaks tehtud ohverdustest siiski tähelepanuväärselt ruumikas.