Uudised

General Motors müüs Opeli

Opel ja Vauxhall maksid kokku 1,3 miljardit
Prantsuse kontsern PSA kavatseb margid säilitada
Püsikahjumis Opel peab leidma säästuvõimalusi

Kuuldused on tõeks saanud: USA autokontsern General Motors teatas 6. märtsi hommikul, et müüb Opeli Prantsusmaa autotootjale PSA (Peugeot-Citroën-DS).

PSA maksab General Motorsile Opeli ja Vauxhalli (General Motorsi Suurbritannia üksus) eest 1,3 miljardit eurot ning Peugeot ja Prantsusmaa suurpank BNP Paribas omandavad ühiselt General Motorsi finantsoperatsioonid 900 miljoni euro eest.

Opel, mis kuulub General Motorsile alates 1929. aastast, on olnud alates 1999. aastast kahjumis. Möödunud aastal planeeritud kasumissejõudmine olevat firma juhtkonna sõnul takerdunud Brexitiga seotud valuutaliikumiste taha.

Tehingu toimumise järel saab Prantsuse autotootjast Euroopa teine Volkswageni grupi järel. PSA osa Euroopa sõiduautoturust on praegu ca 9,1%, Opelil aga ca 6,2%.

PSA juht Carlos Tavares ütles, et Opeli praegune juht Karl-Thomas Neumann on teinud head tööd ning jätkab seda. Siiski tulevat Opelil kulusid kõvasti kärpima hakata.

 Ei Opeli ega Vauxhalli markide kaotamist PSA ei kavatse. Vauxhall võib osutuda eriti oluliseks pärast Brexitit.

General Motors on nüüd oma sõiduautoäri Euroopas praktiliselt lõpetanud; kas Cadillac ja Corvette jäävad, näitab aeg.


Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Opel Insignia Country Tourer

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Country Tourer on suur nelikveoline universaal, mis jääb meelde lennuka kujunduse ja mugava vedrustusega. Kuid Opeli õnnetuseks leidub turul mitmeid võistlejaid, mis on Insigniast veel ruumikamad ja mis lähevad ka järelturul paremini kaubaks.