Uudised

Eelvaade Toyota uudistele Genfi autonäitusel

Toyota esitleb kolmanda põlvkonna Aurist, mis saab mootorivalikusse uhiuue hübriidajami, mis sisaldab kaheliitrise töömahuga sisepõlemismootorit.
Lisaks saab uudistada värskenduskuuri läbinud Aygot ja peotäit elektrisõidukeid.
Ilmselt saab näha ka kauaoodatud Toyota Suprat, mis on esialgu veel ideeauto staatuses.

Järgmisel nädalal algaval Genfi 88. autonäitusel kuuluvad „mahamängimisele“ mitu Toyota uudisteost, millest tähtsaim on ehk uue põlvkonna Toyota Aurise esmaesitlus. Veel näidatakse Toyota stendis uuendatud välimusega Aygot, kauaoodatud uut Suprat ning mitmeid ideeautosid, mis kajastavad arenguid isejuhtivate sõidukite ja kütuseelemendiga varustatud elektriautode alastes uuringutes.

Suurbritannias tootmisse minev kolmanda põlvkonna Auris saab dünaamilisema välimuse, mida peaks täiendama ka senisest suuremat sõidulusti pakkuvad sõiduomadused. Auto ehitatakse Toyota TNGA-nimelisele platvormile ja see saab uhiuue hübriidajami, mis sisaldab kaheliitrise töömahuga sisepõlemismootorit ja on tegusaks täienduseks hübriidjõuallikate seas.

Uudistada saab ka uuendatud Aygot, mille juures tehtud muudatused polevat pelgalt kosmeetilist laadi, mistõttu peaks uustulnuk pakkuma 2014. aastal esitletud eelkäijast rohkem sõidurõõmu. Aygo kolme silindri ja liitrise töömahuga jõuallikas vastab nüüd heitmestandardile Euro 6.2 ning arendab 53 kW/75 hj @ 6000 p/min ja 93 Nm @ 4400 p/min. Selliste näitajate najal saavutab Aygo kiiruse 100 km/h 13,8 sekundiga ja tarvitab bensiini keskmiselt 3,9-4,1 l/100 km.

Lisaks neile tuuakse kohale seljatäis ideesõidukeid, millest enamik tutvustab akutoitel elektriautode (BEV), kütuseelemendiga elektriautode (FCEV) ja isejuhtivate autode (AI) alastes uuringutes tehtud edusamme. Lubatakse näidata ka ideeauto staatuses sportautot, mis peaks markeerima kaubamärgi kõlavaima nimega jõujuurika tagasitulekut – ja see ei saa olla midagi muud kui kauaoodatud Toyota Supra. Enam ei tule kaua oodata, sest näitus avab uksed 6. märtsil.

Galeriis olevad fotod uue Aurise prototüübist pärinevad Briti ajakirja AUTOCAR valikust.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Toyota Corolla

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaheteistkümnes Corolla on ruumikam kui ükski varasem mudeli poole sajandi pikkuses eduloos ning lisaks jääb see luukpära meelde veel mugava vedrustuse ja ökonoomse hübriidajamiga.