Uudised

Euroopa Aasta Auto 2018 on Volvo XC40

Volvo XC40 on juba teine linnamaastur, mis säärase „tükiga“ hakkama sai, esimesena napsas mulluse tiitli enesele Peugeot 3008.
XC40 võitis ka ajakirja What Car? 2018. aasta auto tiitli. Varem pole see Volvol kunagi õnnestunud, nagu ka Euroopa Aasta Auto konkursil.
Lisaks Volvole jõudsid tänavu finaali veel Alfa Romeo Stelvio, Audi A8, BMW 5. seeria, Citroën C3 Aircross, Kia Stinger ja Seat Ibiza.

Volvo väike linnamaastur XC40 sai Euroopa autoajakirjanikest koosnevalt žüriilt kõige enam hääli ja tõi Rootsi autoehitajale esimese võidu sellel konkursil. XC40 kogus žüriilt 325 häält, edestades selgelt teisele kohale jäänud Seat Ibizat (242 häält). Kolmanda koha sai BMW 5. seeria 226 häälega, millele järgnesid Kia Stinger (204 häält), Citroën C3 Aircross (171 häält), Audi A8 (169 häält) ja Alfa Romeo Stelvio (163 häält).

Volvo jaoks oli see sellel konkursil esmakordne tiitlivõit. Firma juht Håkan Samuelsson (pildil) ütles auhinda vastu võttes, et „See on esikoha vääriline auto. Mul on hea meel, et meile andsid hääli kõik žüriis osalevad riigid – see näitab, et XC40 on tõesti auto, mis esindab Volvo tulevikku. XC40 on ehitatud koos emafirma Geelyga loodud uuele platvormile, mis aitab meil jõuda uutele turgudele.”

Euroopa Aasta Auto valimist korraldab seitse Euroopa tähtsamat autoajakirja ja konkursi žüriis osaleb 60 autoajakirjanikku 23 riigist. Esmakordselt anti auhind välja 1964. aastal, mil selle võitjaks osutus Rover 200. Loorberipärga pole aga Volvo väikseima linnamaasturi jaoks sugugi uus asi, sest käesolevast aastast on sellel ette näidata ka tiitlivõit ajakirja What Car? aasta auto konkursil, kus XC40 võitis lisaks üldvõidule ka keskmiste linnamaasturite kategoorias.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.