Uudised

Mitmepalgeline RAF

Mai lõpust on Riia automuuseumis avatud näitus, kus saab uudistada neid lõunanaabrite väikebusse, mida pole varem laiemale avalikkusele veel näidatud.
Riia väikebussitehasele pühendatud ekspositsioon jääb avatuks septembri keskpaigani.
Perepileti ostjad saavad kauba peale kaasa ka eestikeelse ajakirja, mis pühendatud lähiajal meile jõudvatele uudismudelitele.

Mai lõpust on Riia automuuseumis avatud näitus „Mitmepalgeline RAF“, mis tutvustab vaatajatele Riias väikebusse tootnud tehase seni nähtamatuks jäänud külge. Näitusel on vaatamiseks välja pandud mitmed prototüübid, mida pole varem laiemale avalikkusele näidatud ja kui erinäitus vaadatud, saab tutvust teha uuendatud püsiekspositsiooniga, milles on koht ka mitmetel Duntese tänava töökodades valminud RAF (Rigas Autobusu Fabrika) bussidel. Prototüüpidele pühendatud väljapanek jääb avatuks 16. septembrini.

Veidi vanemate jaoks on RAF-i näol tegu omaette legendiga, mis varustas Nõukogude Liitu pea ainsana väikebusside ja nende baasil valminud eriotstarbeliste sõidukitega. Riia inseneride looming oli omas ajas N. Liidus üks edumeelsemaid ja lisaks reisijateveoks ning taksodeks kasutatud väikebussidele toodeti 1949. aastal asutatud tehases pea sama palju eriotstarbelisi sõidukeid, alates kiirabidest ja kaubaveoks kohandatud versioonidest lõpetades lühikese telgede vahega „bussiga“, mis reisijateveoks kohaldatud sadulhaagise ette haagitud.

Erinäituse raames on välja pandud kuus autot ja teiste seas on väljapanekus ka üks hilisemaid autosid nimega RAF-ROKSANA (piltidel), mis valmis 1991. aastal koostöös Inglise ettevõttega International Automotive Design. Lisaks osaleb väljapanekus ka seitsmekümnendatest aastatest pärinev „suvitushaagis“, 1994. aastal valminud liikuv töökoda ning ideeauto RAF M2 STILS, mis oleks pidanud asendama vananenud mudeli RAF 2203, kuid muutunud oludes nappis tehasel tootearenduseks vahendeid ja 1998. aastal tuli sellel uksed lõplikult sulgeda.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Toyota Corolla

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaheteistkümnes Corolla on ruumikam kui ükski varasem mudeli poole sajandi pikkuses eduloos ning lisaks jääb see luukpära meelde veel mugava vedrustuse ja ökonoomse hübriidajamiga.