Uudised

Aston Martin Valkyrie: võimsaim vabalthingava mootoriga superauto?

Tootmisse jõuab järgmisel aastal, tänavaversioone on kavas 150 ühikut.
Mootoriruumist peaks leidma Cosworthi vabalthingava 6,5-liitrise V12, mis arendab 843 kW/1146 hj.
Hüperauto varustatakse 21- ja 20-tolliste rehvidega, iga hobujõud peab liigutama vaid üht kilogrammi.

Inglise autoajakirja Autocar andmetel on arendajate käest punuma pääsenud sportauto Aston Martin Valkyrie võimsusnäitajad. Väidetavalt arendab autole paigaldatav Cosworthi 6,5-liitrine „vee-kaksteist“ 843 kW/1146 hj, mis teeb sellest planeedi võimsaima vabalthingava mootoriga hüperauto. Mercedes-AMG Project One’i ja McLaren Senna konkurent jõuab tootmisse järgmisel aastal ja tänaste plaanide kohaselt on valmistab Aston Martin 175 Valkyriet.

Põhimõtteliselt on selle auto näol tegu justkui tänavasõiduks kohaldatud F1-autoga, mis on varustatud ka vormelimaailmast tuttava energia kogumise süsteemiga (ERS). See muundab pidurdamise käigus kineetilist energiat elektrienergiaks, mis salvestatakse Rimaci poolt tarnitavatesse kergetesse akudesse. Mootorivalmistaja süül lekkinud info kohaselt võib säärase hübriidajami toetusel Valkyrie koguvõimsus olla isegi suurem kui eelnevalt nimetatud 843 kW/1146 hj.

Superauto käigukasti tarnib Ricardo ja esimesed õnnelikud saavad autod kätte eeloleval aastal, kuid ainult ringrajale mõeldud versiooni Valkyrie AMR Pro 25 eksemplari peaksid valmima kahe aasta pärast. Tänavaversiooni tühimass olevat alla tonni ning massi ja võimsuse suhe seega alla 1 kg/hj. Täiskiirusel arendab Valkyrie ligi kaks tonni survejõudu. Aston Martini tegevjuhi Andy Palmeri sõnul soovivad nad luua tänavalegaalse hüperauto, mis teeb Silverstone’i ringrajale tiiru peale sama kiiresti kui vormel 1 autod.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Toyota Corolla

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaheteistkümnes Corolla on ruumikam kui ükski varasem mudeli poole sajandi pikkuses eduloos ning lisaks jääb see luukpära meelde veel mugava vedrustuse ja ökonoomse hübriidajamiga.