Uudised

Lähipäevil esitletakse Boxsteri rivaali

Tootmisküps Z4 jõuab avalikkuse ette esmalt Kalifornias ja seejärel septembrikuisel Pariisi autonäitusel.
Uustulnukat hakatakse tootma Austrias Magna-Steyri tehases Grazis koos sõsarmudeli Toyota Supraga.
Mudelitähist G29 kandvad autot peaks müügile jõudma eeloleva aasta märtsis.

26. augustil Kalifornias algaval autode iludusvõistlusel Pebble Beach Concours d'Elegance tuuakse avalikkuse ette tootmisküps pehme katusega BMW Z4, mida Euroopas saab uudistada septembrikuisel Pariisi autonäitusel. Erinevalt teise põlvkonna autost saab uustulnuk elektriajamiga kangaskatuse. BMW sõnul on selline katus eelkäija plekk-katusest 60 kg kergem ja ehkki uus Z4 on vanemast vennast suurem, olevat see võrreldava jõuallika ning varustuse korral ka 50 kg kergem. Nii usutakse Z4 M40i tühimass olevat alla 1500 kg. Samuti olevat uus Z4 kõige jäigema kerega avaauto, mis BMW poolt kunagi valmistatud, olles üle isegi müügil olevast mudelist BMW M4.

Mudelitähist G29 kandev Z4 ehitatakse uuele platvormile, mida kasutab ka järgmisel aastal klientideni jõudev uus Toyota Supra. Kere, vedrustuse ja elektrisüsteemi juures kasutatakse komponente, mis on juba kasutusel nii viienda kui ka seitsmenda seeria juures, nagu ka järgmise 3. seeria ja mudelite X3 ja X4 arsenalis. Esmalt tuuakse turule ilmselt kolmeliitrise ottomootoriga isendid ja mudeli Z4 M40i M Performance mootoriruumis marutav R6 (250 kW/340 hj) lennutab uustulnuka „sajani“ 4,6 sekundiga. Lisaks on hiljem järele tulemas ka tagasihoidlikum kolmeliitrine versioon (Z4 sDrive30i, ca 194 kW/264 hj) ja kaheliitrise neljasilindrilise jõuallikaga Z4 sDrive20i võimsusega umbes 112 kW/152 hj.

Viimast mudelit hakatakse ilmselt pakkuma koos kuuekäigulise manuaalkäigukastiga, mida saab lisaraha eest asendada ka kaheksakäigulise „automaadiga“. Suuremate jõuallikate korral on viimane standardvarustuses ja mudelile Z4 M40i M Performance pakutakse ka elektrooniliselt juhitavat tagadiferentsiaali. M Performance saab ka adaptiivsed amortisaatorid ja 19-tollised rattad, sõitjateruumis püüavad pilke digitaalne näidikupaneel ja infolustisüsteemi puutetundlik värvimonitor, mis pakuvad kõike BMW suurtest sedaanidest tuttavat. Muuhulgas leiame varustuse nimekirjast tuuleklaasinäidiku ja Harman Kardoni audiosüsteemi, mis eriseeria First Edition autodel kuuluvad baasvarustusse.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi