Uudised

Maskeerimata Suprat näidatakse Detroidi autonäitusel

Uut Toyota Suprat näeb esimest korda katmata kujul Detroidi autonäitusel, mis leiab aset jaanuari keskel.
Viienda põlvkonna Supra täidab tühimiku, mis neljandast põlvkonnast 2002. aastal tootmise lõppedes turule maha jäi.
Koostöös BMW-ga toodetav sportauto jõuab müüki järgmise aasta esimesel poolel.

Toyota on õrritanud Supra maskeeritud prototüüpidega fännide meeli juba õige pikalt. Need osalesid ideeautona kevadisel Genfi autonäitusel, astusid üles arvutimängus Gran Turismo Sport ning lõbustasid pealtvaatajaid Goodwoodi kiirusfestivalil. Kuid isegi mängus osales uus Supra maskeeritud kerepaneelidega, nii et peale asjaomaste pole kellelgi aimugi, milline kauaoodatud uustulnuk tegelikult välja näeb.

Antud viga saab parandatud 14. jaanuaril, mil viienda põlvkonna auto Detroidis esimest korda katmata kujul rahva ette tuuakse. Koos BMW-ga arendatav sportauto jõuab müüki eeloleva aasta esimesel poolel ning kuulujuttude kohaselt hakatakse seda pakkuma nelja- ja kuuesilindriliste jõuallikatega ja kolmel varustustasemel . Kirsiks tordil on ca 254 kW/345 hj arendav kolmeliitrine R6, mis peaks andma 1500 kg kaaluvale mänguasjale tähelepanuväärse dünaamika.

Kolmeliitrise mootoriga tagaveolised Suprad varustatakse kaheksakäigulise automaatkäigukastiga ja piiratud libisemisega diferentsiaaliga. Uustulnuk on Toyota GT86-st küll 250 kg raskem, ent neljanda põlvkonna samaväärsest esindajast 14 kg kergem. Samasugune olevat kaaluvahe ka PDK-käigukastiga orsche 911 Carrera S-iga. Ennustuste kohaselt saavutab säärane Supra kiiruse 100 km/h napi 3,8 sekundiga.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Toyota GR Supra

What Car? Says Hinnatud 5-ga 5-st

Toyota GR Supra pole nii eesmärgipärane, kui Alpine A110 või Porsche 718 Boxster, kuid on tänu võimsale mootorile, tagaveole ja jäigale kandmikule samuti lustlik kaaslane, edestades nimetatuid nii mootori elastsuse kui ka praktilisuse osas.