Uudised

Eesti tarkvaraettevõte aitas luua uue põlvkonna isejuhtivat autot

Autodele tarkvaralahendusi pakkuv Bamboo Apps teeb koostööd Rinspeed AG-ga.
Rinspeed kavatseb vähem kui kuu aja pärast esitleda olmeelektroonika messil CES 2019 uue põlvkonna isejuhtivat ideeautot microSNAP.
„Vahemaale vaatamata oleme me Bamboo Appsiga tihedalt seotud ja meie koostöö sujub igati hästi,” iseloomustab oma senist kogemust Eesti ettevõttega Rinspeedi asutaja Frank M. Rinderknecht.

Autodele tarkvaralahendusi pakkuv Eesti ettevõte Bamboo Apps alustas käesoleval aastal koostööd innovaatorliku Rinspeed AG-ga. See Šveitsi ettevõte on olnud juba enam kui nelikümmend aastat üks autotööstuse trendiloojatest ning esitleb uue aasta alguses Las Vegases toimuval olmeelektroonika messil CES 2019 oma uue põlvkonna isejuhtivat ideeautot microSNAP. Üheks Rinspeedi partneriks selle auto loomisel oli tarkvaraarendustele spetsialiseerunud Bamboo Apps, kes vastutas autosisese kasutajaliidese eest, pannes inimese ja masina omavahel suhtlema tulevikku vaataval moel.

Rinspeedi asutaja ja tegevjuhi Frank M. Rinderknechti sõnul on nende projektide hingeks koostöö innovatiivsete partneritega, et teha ühiselt võimalikuks asju, mida peetakse võimatuks. “Pühendumus ja kirg, tahe luua ning eristuda on meile partnerite valikul väga olulised. Need omadused leidsime me ka Bamboo Appsist. Tänapäeval muutub maailm aina enam digitaalseks ja tihti asuvad partnerid üksteisest kaugel ega istu ühise laua taga. Kuid vaatamata meid lahutavale vahemaale oleme Bamboo Appsiga tihedalt seotud ja meie senine koostöö on sujunud väga hästi,” iseloomustas Rinderknecht oma kogemust Eesti ettevõttega.

Bamboo Appsi juhi Igor Ponikarchiku sõnul on nende ettevõte hetkel üks vähestest tarkvaraarendajatest, kellel on ette näidata praktiline töökogemus isesõitvatele autodele sobivate nutilahenduste arendamisel. “Koostöö Rinspeediga andis meile unikaalse kogemuse, kuidas luua isesõitva auto juhtpaneeli ja kujundada inimese ja masina vahelist suhtlust ekraanide vahendusel. Selle tööga saime esitada enda ettekujutuse microSNAPi futuristlikust interjöörist ja kuna autotööstus liigub isejuhtivate autode suunas, saame tänu antud projektile olla ka teistele tootjatele kasulikuks partneriks.”

Rinspeedi ja ideeauto microSNAP kohta leiate infot veebilehelt https://www.rinspeed.eu/en/, Bamboo Appsi tegemisi saab jälgida aga aadressilt auto.bambooapps.eu

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Toyota Corolla

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaheteistkümnes Corolla on ruumikam kui ükski varasem mudeli poole sajandi pikkuses eduloos ning lisaks jääb see luukpära meelde veel mugava vedrustuse ja ökonoomse hübriidajamiga.