Uudised

Lennujaama ees alustab tegevust Eesti suurim parkimismaja

21. detsembril avatakse Tallinna Lennujaama parkimismaja, mis mahutab varasemast parkimisplatsist kolm korda enam autosid.
1242-kohaline parkimismaja läks maksma 13 miljonit eurot.
Uue hoonega ei kaasne hinnatõusu, parkimine maksab sama palju kui varasemas lennujaama esises A-parklas.

21. detsembril avatakse kasutajate tarvis Tallinna Lennujaama uus parkimismaja, milles on kohti 1242 auto jaoks. Eesti suurima parkimismaja pindala on 46 000 m2 ja see koosneb viiest omavahel ühendatud korpusest. Lennujaama terminali ees asub taksode teenindus- ja ooteala ning “Kiss & Fly” parkimistsoon paikneb nüüd teisel tasandil, mis võimaldab halva ilma korral kiiresti terminali pääseda. Parkimismaja korruste vahel liikumiseks on lisaks treppidele ja neljale eskalaatorile olemas ka neli lifti, mis on mõeldud ennekõike lastega peredele ja liikumisraskustega reisijatele.

Tallinna Lennujaama juhatuse esimehe Piret Mürk-Dubout’ sõnul on lennujaama ülesandeks reisijate kiire teenindamine ja kvaliteetne teenus. “Uut parkimismaja ehitama hakates seadsime endale eesmärgiks samad põhimõtted – auto parkimine peab olema lihtne ja mugav ning meie kliimas on oluline, et auto oleks katuse all,” rääkis Piret Mürk-Dubout. “Esimese lennujaamana pakume ka turvalist jalgrataste hoiustamise võimalust, mida võimaldab koostöö Eesti ettevõttega Bikeep.“

Mürk-Dubout’ sõnul tekitas vajaduse parkimismaja järele kiiresti kasvav reisijate arv. “Lõppeval aastal läbib Tallinna Lennujaama ligi 3 miljonit reisijat, mis teeb umbes 8000 reisijat päevas. Pikemas perspektiivis oleme valmis teenindama 5-6 miljonit reisijat aastas, mis on omakorda käivitanud mitmed lennujaama arendusprojektid – eelmisel aastal valmis uus VIP-kompleks ja julgestuskontrolliala, avasime uue ühistransporditerminali ning trammiliini. Lähiaastatel jätkame reisiterminali laiendustöödega,” rääkis Piret Mürk-Dubout. “Kõik selleks, et reisijal oleks Tallinna Lennujaamas võimalikult mugav.”

Avatav parkimismaja on Eesti suurim, mahutades kolm korda enam autosid kui varasem lennujaamaesine parkimisplats. Parkimismajas on vabadele kohtadele viitav süsteem, mis lihtsustab parkimispaiga leidmist. Järgmise aasta alguses tulevad vastavad infotablood ka Tartu maantee äärde, et juhil oleks võimalik otsustada aegsasti sobiva korruse kasuks. Parkimismaja sisse- ja väljapääsudel töötab numbrituvastus, mis pakub piletivaba teenust kuukaardiomanikele ja võimaldab tasutud ühekordse pileti olemasolul tõkkepuu automaatset avanemist. Parkimise hind jääb varasema A-parklaga võrdseks: 1 tund maksab 3, päev 15 ja nädal 45 eurot.

Parkimismaja projekteerijad ja arhitektid on Ideab Projekt OÜ, Infragate Eesti AS, Urmas Luure, Irina Privalova, Irina Leonova, Ülo Peil ja Siim Saidla. Sisekujundaja on Kärt Kukkur (Form Design OÜ) ja ehitaja KMG Inseneriehituse AS ja LNK Industries AS. Fotode autoriteks on Jaan Kronberg (välisvaated) ja Marek Metslaid.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Toyota Corolla

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaheteistkümnes Corolla on ruumikam kui ükski varasem mudeli poole sajandi pikkuses eduloos ning lisaks jääb see luukpära meelde veel mugava vedrustuse ja ökonoomse hübriidajamiga.