Uudised

BMW kavatseb aasta lõpuks turule tuua 2. seeria Gran Coupe

BMW kavatseb müügile tuua uue viieukselise luukpära, mida hakatakse pakkuma nii taga- kui nelikveolisena.
Võimsaimaks isendiks saab ilmselt M2 Gran Coupe, mis arendab sarnaselt olemasolevale M2-le 272 kW/370 hj ja saavutab automaatkäigukastiga paigalt 100 km/h 4,3 sekundiga.
Nelja- ja kuuesilindriliste jõuallikate kõrvale võib lisanduda ka hübriidajami.

Ajakirja Autocar andmetel kavatseb BMW turule tulla viieukselise luukpäraga, mille aluseks on BMW 2. seeria kupee. Uustulnukat hakatakse pakkuma kupeelt tuntud jõuallikatega, mis komplekteeritakse kas kuuekäigulise käsi- või kaheksakäigulise automaatkäigukastiga. Viimase osas on erandiks vaid M2 Gran Coupe, millele pakutakse käsikäigukasti alternatiivina kahe siduriga seitsmekäigulist „automaati“. Sarnaselt võimsaimale isendile on lõviosa uutest „kiirpäradest“ tagaveolised, kuid üksikute mootorite korral on valikus ka nelikveolised teisendid.

Võrreldes olemasoleva 2. seeria autodega on uue Gran Coupe juures lisaks enamale uste arvule suurimateks muutusteks pikem telgede vahe ja uuendatud sõitjateruum. Lähtuvalt täiendava uksepaari „majutamise“ vajadusest usutakse, et uustulnuka telgede vahe pikkus jääb kuhugi 2. seeria kupee ja kuuenda põlvkonna 3. seeria sedaani vahele, mis teeb arvudes 2690 ja 2810 mm. Uue auto sõitjateruumis näeb aga ilmselt juba selliseid kujundusvõtteid, mis jõuavad baasmudelile alles 2020. aastal, kui on plaanis turule tuua ka tänase 2. seeria kupee ja avaauto järeltulijad.

Mudeliseeria võimsaimaks isendiks saab 272 kW/370 hj arendav M2 Gran Coupe, mis tuuakse müüki tiivustatuna kaheukselise „emm-kahe“ ning Audi RS3 ja Mercedes-AMG CLA 45 menukusest. M2 Gran Coupe dünaamika rihitakse ilmselt samasse auku olemasoleva kupeega, mis tähendab, et kuuekäigulise käsikäigukastiga auto saavutab kiiruse 100 km/h 4,5 ja seitsmekäigulise „automaadiga“ isend 4,3 sekundiga. BMW väikseimad „kiirpärad“ peaksid jõudma müüki juba sellel aastal. Plaanis olevat ka hübriidajamiga versioon „elektrilise” sõiduulatusega 50 km.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

BMW X5

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

BWW X5 pakub väga head juhitavust ja jõulisi mootoreid, kuid tänaseks on mitmed konkurendid ta lisaks suutlikkusele kinni püüdnud nii interjööri kujunduse kui ka viimistluskvaliteedi osas ja kokkuvõttes taandub ühe või teise eelistamine konkreetse ostja maitsele.