Uudised

Kiirendusvõistlus Kiviõli UpHill Snow Drag on sulailmade tõttu edasi lükatud!

Kiviõli UpHill Snow Drag on kombinatsioon kiirendusvõistlusest ja mäkketõusust, kus tuleb lumisel pinnal läbida ülesmäge kulgev võistlustrass võimalikult kiiresti.
Eeloleval laupäeval toimuma pidanud üritus on ilma tõttu edasi lükatud ja uueks toimumisajaks seatud 24. veebruar.
Kõigile registreerunutele saadetakse info ürituse edasilükkamisest ankeedis esitatud meiliaadressile ning soovi korral tagastatakse osavõtumaks 100% ulatuses.

Kiviõli UpHill Snow Drag on Eesti oludes ainulaadne kiirendusvõistlus, mis peetakse maha lumisel pinnal mäkke rühkides. Sõiduautodel ja mootorkelkudel tuleb läbida 100,5-meetrine võistlustrass võimalikult kiiresti. Peale võimsuse pannakse siin proovile ka juhi oskused ja nelikveo võimekus. Üritus on pealtvaatajate jaoks tasuta ning aasta-aastalt aina populaarsem ja sellelgi korral polnud osalejate leidmisega probleeme, kuid õnnetuseks hakkasid korraldajat kimbutama hoopis teistlaadi mured, mistõttu tuli algselt üheksandal veebruaril toimuma pidanud võistlus kahe nädala jagu edasi lükata.

Peakorraldaja Roland Kivitare sõnul segab ürituse toimumist ilm, sest jaanuari vältel kestnud külmakraadid on tänaseks taandunud, mistõttu ei saaks võistlust sulailma ja võimaliku vihmasaju tõttu täies mahus läbi viia. Vihma lubab nädalavahetuse kohta käiv ilmaprognoos, mis poleks koos kohati 14 m/s puhuva tuulega meeldiv kogemus ei publikule ega ka korraldajatele. “Otsus võistlus edasi lükata tuli raskelt,” sõnas Roland Kivitare. “Aga edasilükkamine on parem kui loobumine. Kõikidele osavõtjatele tagastatakse osavõtutasu soovi korral täies ulatuses, kuid loodame, et näeme neist enamikku kahe nädala pärast siiski startimas!” lisas ta.


Seega toimub Kiviõli UpHill Snow Drag hoopis vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril. Loodetavasti soosib siis korraldajaid ka ilmataat, sest Kiviõli Seikluskeskuse turundusjuhi Janek Maari sõnul on “veebruari lõpus olnud ilmad reeglina külmemad, mistõttu usume, et saame siis selle vinge võistluse ikkagi läbi viia.” Kõigile registreerunud võistlejatele on saadetud info võistluse edasilükkamisest registreerimisankeedis antud e-posti aadressile. “Ärme veel püssi põõsasse viskame, ootame ära uue toimumisaja kohta käiva ilmaprognoosi ning teeme siis lõpliku otsuse,” ütles lõpetuseks peakorraldaja Roland Kivitare.

Lisainfo: www.uphilldrag.ee ja https://www.facebook.com/events/793152794358770/, fotod Tarmo Tomson.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Toyota GR Supra

What Car? Says Hinnatud 5-ga 5-st

Toyota GR Supra pole nii eesmärgipärane, kui Alpine A110 või Porsche 718 Boxster, kuid on tänu võimsale mootorile, tagaveole ja jäigale kandmikule samuti lustlik kaaslane, edestades nimetatuid nii mootori elastsuse kui ka praktilisuse osas.