Uudised

Kiirendusvõistlus Kiviõli UpHill Snow Drag toimub siiski!

Kombinatsioon kiirendusvõistlusest ja mäkketõusust, milles tuleb ülesmäge kulgev lumine võistlustrass läbida võimalikult kiiresti.
Võistlus leiab aset eeloleval pühapäeval (24.02) hoolimata ilmataadi tujudest.
Osavõtuavaldusi võetakse vastu 21. veebruari hilisõhtuni või vabade kohtade täitumiseni.

AutorFotod Tarmo Tomson.

Ürituse peakorraldaja Roland Kivitare kinnitusel toimub eelolevale pühapäevale sätitud kiirendusvõistlus igal juhul. Otsuse tegemisel sai määravaks nädalavahetuse ilmaprognoos, mille koostas autoralli MM-võistlustel osaleva meeskonna M-Sport heaks töötav sünoptik Jüri Kamenik. Kaasa aitas seegi, et Kiviõli seikluskeskuse mäenõlv on valdavalt kaetud kunstlumega, mis sulab aeglasemalt kui taevast pudenev materjal. “Lähtudes varasematest kogemustest oleme nüüd ehk pisut paremas seisus,” on Kivitare optimistlik, lisades: “kuna ööd tulevad nüüd tugeva miinuskraadiga, siis kastame veega stardiala, et kasvatada jääkihti, mis võimaldab võistluse ka kerge plusskraadiga ära pidada.“

Jüri Kameniku hinnangul võib nädalavahetuseks “oodata muutlikku, kuid suurema sajuta ilma. 20. veebruaril algab intensiivne külma õhu sissevool ja temperatuurilangus jätkub ka 22. veebruaril. Kuni 23. veebruarini on öösiti külma kuni –10 °C, päevasel ajal peaks jääma temperatuurid vahemikku –6 … –8 kraadi. Laupäevast hakkab ilm aga taas soojemaks muutuma: edelatuul tugevneb ja õhk soojeneb, nii et pärastlõunal võivad temperatuurid olla juba 0 °C lähedal. Ilmamuutusega võib esineda ka vähest lund ja õhtuti-öösiti jäidet ja kiilasjääd. Pühapäeval peaks Kiviõlis olema selge sajuta ilm, mis võib muutuda alles õhtupoole taas pilvisemaks. Puhub mõõdukalt tugev läänekaaretuul, õhutemperatuur on öösel 0 °C lähikonnas ja päeval 2 ... 4 °C.”

Võistluse korraldaja ja Kiviõli seikluskeskus paluvad kõigil pealtvaatajatel jätta autod selleks ettevalmistatud tasuta parklasse, mis jääb tuhamäele jõudes paremat kätt. KINDLASTI EI TOHI parkida Tuhamäe Hosteli parklasse, kui Hostelis ei ööbita (valesti pargitud autod võidakse teisaldada), parkides tuleb järgida korraldajate juhiseid. Võistlejatele edastatakse infot registreerimiseavalduses esitatud kontaktidel, milles täpsustatakse ka registratuuri ja tehnilise kontrolli asukohad. Ürituse kohta saab lisainfot ka aadressidel www.uphilldrag.ee ja https://www.facebook.com/events/793152794358770/

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Toyota Corolla

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaheteistkümnes Corolla on ruumikam kui ükski varasem mudeli poole sajandi pikkuses eduloos ning lisaks jääb see luukpära meelde veel mugava vedrustuse ja ökonoomse hübriidajamiga.