Uudised

Kokkuvõte kiirendusvõistlusest Kiviõli UpHill Snow Drag.

Algselt üheksandal veebruaril toimuma pidanud võistlus leidis aset 24. veebruaril.
Üritusest võttis osa peaaegu 30 autot ja kümmekond mootorkelku.
Autode arvestuses võitis Mario Liima ja mootorkelkudel Ilmar Lusenberg.

AutorTarmo Tomson

Kiviõli UpHill Snow Drag on segu kiirendusvõistlusest ja lühikesest sprindist ehk nn mäkketõusukatsest, mis leiab aset lumisel tõusul ja paneb lisaks võimsusele ja juhtide sõiduoskusele proovile ka osalevate sõiduautode nelikveo võimekuse. Kuid püsiva lumekatte vajadus paneb korraldajad sõltuma ilmastikust ning tänu ilmataadi vempudele tuligi 9. veebruarile kavandatud võistlus kaks nädalat edasi lükata, sest suure sula tõttu poleks saanud seda kindla peale lõpuni ära pidada.

Lihtne polnud see teiselgi korral, sest isegi 18. veebruaril oli see „arulage“ ettevõtmine jätkuvasti ära jäämise ohus. Ent kaks päeva hiljem otsustati pärast EMHI ja M-Spordi sünoptikutega konsulteerimist ikkagi riskida ja võistlus siiski ära pidada. Peale ilmataadiga peetud vägikaikavedu asusid Vabariigi aastapäeval võistlustulle pea 30 autot ja kümmekond mootorkelku ning sünnipäeva auks eraldas Lipuvabrik korraldajatele ka mitu pakki lippe, mis muutsid võistluspaiga tavapärasest pidulikumaks.

“Kõik pealtvaatajad, kes olid keskpäevast kohal, said non-stop vaatemängu osaliseks. Sõiduautod ja mootorsaanid lasti rajale justkui konveierilt ning võistlejad ennast tagasi ei hoidnud,” võttis võistluse kokku Kiviõli Seikluskeskuse turundusjuht Janek Maar. “Nägime nelikveolisi sportlikke kupeesid ja pereautosid külg külje kõrval võistlemas ning mootorsaanegi nähti “nokka tõmbamas” enam kui üks kord,” lisas ta. 

Võistlus oli tasavägine ja põnev alates eelsõitudest kuni finaalideni. Osalejad võtsid võistlust sedavõrd tõsiselt, et ei halastatud ei endale ega tehnikale. Nii mõnigi osaleja võttis valestardi, sest võidutahe oli NII suur. Mitmel võistlejal tuli oma sõidus vastu võtta kaotus siduri libistamise tõttu ja üks sellise “näpuka” ohver oli ka finaali jõudnud Mikk Mäesepp, kelle üldvõit ilmselt just selle vea nahka läks. 

Kuid üritusel ei piirdutud pelgalt võistlussõitudega. Kahel pealtvaatajal läks koguni nii hästi, et nad võitsid loosiga elamusõidu Lepp Motorsi supercar-klassis osaleva rallikrossiauto kõrvalistmel. “Meil oli vahva päev ja pakkusime loosivõitjatele elamust, mida tavainimene naljalt kogeda ei saa. Pärast võistlust vallutasime ka Kiviõli Seikluskeskuse nõlva. Peaaegu, sest natuke jäi tipust puudu,” võttis kogemuse kokku võistkonna esindaja Raigo Lepp. 


Võistluselt ei puudunud ka võitjate peadpidi veetünni pistmine, nagu see ka suvistel kiirendustel kombeks on! Külma vee ja plastvaadi asemel oli aga seekord kohal talvistesse oludesse paremini passiv sobiv köetav tünn, millega abistas tünn.ee.

Kiviõli UpHill Snow Drag 2019 parimad olid:

Mootorsaanide arvestuses:

I koht Ilmar Lusenberg;

II koht Aimar Välba;

III koht Sergo Sokolov.

Nelikveoliste autode arvestuses:

I koht Mario Liima;

II koht Mikk Mäesepp;

III koht Yevgeni Farkavets.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Toyota Corolla

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaheteistkümnes Corolla on ruumikam kui ükski varasem mudeli poole sajandi pikkuses eduloos ning lisaks jääb see luukpära meelde veel mugava vedrustuse ja ökonoomse hübriidajamiga.