Uudised

Toyota Corolla ja RAV4 paistavad silma eeskujuliku turvalisusega

Mõlemad mudelid teenisid Euro NCAPi ohutuskatsetes tulemuseks maksimaalsed viis tärni.
Täiskasvanute ohutuses saavutas pisut paremad tulemused Corolla, laste ohutuses oli seis vastupidine ja elektrooniliste abimeeste osas lõpetati katsed viigiseisus.
Ohutuspakett Toyota Safety Sense 2 kuulub mõlema mudeli korral nende autode põhivarustusse.

Käesoleva aasta alguses turule toodud Toyota Corolla ja linnamaastur RAV4 läbisid hiljuti Euro NCAP ohutuskatsed ja said mõlemad hindeks “väga hea”, ehk viie tärni väärilise tulemuse. Toyota Corolla teenis täiskasvanute ja laste ohutuses hindeks 95 ja 84%, linnamaasturi RAV4 korral olid need näitajad 93 ja 87%. Jalakäijate ohutuses said autod tulemusteks 86 ja 85% ja elektrooniliste abimeeste osas oldi võrdsel tasemel, sest selles jaotuses kujunes mõlema mudeli lõplikuks punktisummaks 77%.

Need tulemused näitavad, et uutesse platvormidesse tehtud investeeringud on end kuhjaga ära tasunud ja suurepäraste tulemuste üks „põhisüüdlasi“ on ka täiustatud ohutuspakett Toyota Safety Sense 2, mis kuulub mõlema mudeli põhivarustusse sõltumata valitud mootorist ja varustusastmest. Kõnealusesse paketti kuuluvad kokkupõrke ennetus (PCS), mis tunneb ka jalakäijaid ja jalgrattureid, kohanduv kiirushoidik (ACC), sõidurajalt lahkumise hoiatus (LDA), automaatsed kaugtuled (AHB) ja liiklusmärkide kuvamine (RSA).

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Toyota GR Supra

What Car? Says Hinnatud 5-ga 5-st

Toyota GR Supra pole nii eesmärgipärane, kui Alpine A110 või Porsche 718 Boxster, kuid on tänu võimsale mootorile, tagaveole ja jäigale kandmikule samuti lustlik kaaslane, edestades nimetatuid nii mootori elastsuse kui ka praktilisuse osas.