Uudised

Uut Defenderit väntsutatakse Keenia kõnnumaal

Asjaomaste sõnul on prototüübid läbinud sõidukatsete käigus tänaseks 1,2 miljonit kilomeetrit.
Lisaks Keeniale on proovisõidukeid nähtud teisteski riikides ja „teekonnal“ kogetud temperatuurid jäävat vahemikku -40 … +48 kraadi.
Uut põlvkonda hakatakse tootma Slovakkia tehases, mis tegeleb praegu Land Rover Discovery valmistamisega.

Land Rover pani vaatamiseks välja trobikonna pilte legendaarse Defenderi järeltulijast, mida peaks esitletama käesoleva aasta lõpus ja mis jõuab tootmisse järgmisel aastal. Eelmine mudel võeti koosteliinilt maha kolme aasta eest ja suhteliselt tagasihoidlikus maskeeringus prototüüp annab aimu, milline hakkab välja nägema uue põlvkonna esindaja. Välimuse osas seob teda eelkäijaga vaid varuratta asukoht pakiruumiluugil (mis ei pruugi sinna jääda), sest auto kujundus on nüüd ümaramate vormidega ja oluliselt peenem nurgelisest eelkäijast, mille esiisaks oli 1948. aastal koosteliinile jõudnud Land Rover Series I.

Toyota Land Cruiseri konkurendi prototüübid on tänaseks läbinud eri katsete käigus kokku 1,2 miljonit km ja lisaks Keeniale on neid nähtud veel Rootsi lumeradadel, Nürburgringil ja mitmetes muudes paikades. Prototüüpide numbrimärkide järgi tuvastati, et neil kasutatakse kaheliitriseid diiselmootoreid ja lisaks kolme- ja viieukselisele versioonile – mille mudeliindeksiteks oli varem 90 ja 110 – võib tootmisse jõuda veel pikendatud telgede vahega viieukseline variant, millel mudelinimeks usutavasti 130. Ja ehkki uus mudel töötatakse välja Suurbritannias, hakatakse neid tootma Slovakkia tehases, mis on täna rakkes Land Rover Discovery valmistamisega.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.