Uudised

Uuendatud Volkswagen Passat jõuab Eestisse septembris

Tänasest saab tellida uuenduskuuri läbinud Volkswagen Passatit ja esimesed kliendid peaksid oma autod kätte saama juba septembris.
Lisaks otto- ja diiselmootoritele on valikus veel üks laetav pistikhübriid ning nüüd kuulub põhivarustusse ka viieaastane garantii (100 000 km).
Uuendatud mudeli baashinnaks on Eestis 25 394 eurot (Business varustuse ja kuuekäigulise käsikäigukastiga 1,5 TSI).

Tänasest tehti algust uuenduskuuri läbinud Passati eelmüügiga ja Volkswageni brändijuht Justas Nekrošius usub, et tehtud uuendused muudavad selle mudeli ostjate hulgas veelgi populaarsemaks. „Eelmine, ehk kaheksas põlvkond leidis Balti riikides 9000 ostjat, mistõttu usume, et uuendatud mudelit saadab sarnane edu.“ Lisaks innovatiivsele tehnoloogiale rääkivat selle kasuks ka autode konkurentsivõimeline hind. „Seejuures on tähelepanuväärne, et uuenduskuuri läbinud populaarseim valik – 1,5-liitrise ottomootoriga auto (1,5 TSI, 150 hj), millel automaatkäigukast ja kõrgeim varustustase – on hinnakirjas nüüd isegi odavam kui praegu müügil olev versioon.“

Värskenduskuuri läbinud Passat on esimene Volkswagen, mida hakatakse pakkuma uuendatud kaheliitrise turbodiisliga (2.0 TDI Evo), mis on saadaval kolmes võimsuses (110 kW/150 hj, 140 kW/190 hj ning 176 kW/240 hj). Ottomootoreid pakutakse kahes töömahus, millest esimene on 1,5-liitrine 1,5 TSI (110 kW/150 hj) ja teine kaheliitrine 2,0 TSI (140 kW/190 hj ja 200 kW/272 hj). Kõik need jõuallikad on varustatud kübemefiltriga ja vastavad Euro 6d-TEMP heitmetingimustele. Lisaks tuleb valikusse veel laetava akuplokiga pistikhübriid GTE (160 kW/218 hj), mille sõiduulatuseks on elektri najal vähemalt 55 km (WLTP-tsükli kohaselt).

Väiksema töömahuga ottomootorit ja tagasihoidlikumas seades diiselmootorit saab soetada kuuekäigulise käsikäigukastiga, ülejäänutel on käigukastiks seitsmekäiguline „automaat“ ja lisaks esiveolistele versioonidele on emma-kumma sisepõlemismootori korral valikus ka vähemalt üks nelikveoline modifikatsioon. Lisaks on valikus kõrgema kliirensiga nelikveoline Passat Alltrack ja kõiki autosid pakutakse kas Business või Executive varustuses. Põhi- ja lisavarustuse lõikes on uustulnuka veimevakas palju põnevat, nagu näiteks LED-matrix esituled või juhiabi Travel Assist, mis võimaldab poolautonoomset sõitu ka väga suurtel kiirustel (kuni 210 km/h).

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Volkswagen Multivan 6.1

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaasajastatud klassika, millega on mõnus sõita ja millele ei saa avaruse ega kasutusmugavuse osas vastu ükski seitsmekohaline linnamaastur. Kes ei usu võib proovida suunata viimase kolmandasse ritta mõnda teismelist ritva, kellel jalanumber 47 ja lisaks kooliasjadele kaasas veel trennikott.