Uudised

Uuenduskuuri läbinud Mazda2 jõuab Eestisse uue aasta alguses

Lisaks uuele kujundusele on autol ette näidata veel hübriidajam ja täiendatud turvavarustus.
Uustulnuka ajam koosneb 1,5-liitrisest ottomootorist, seda toetavast mootorgeneraatorist ja ajami võimsuseks on 66 kW/90 hj.
Esimesena müüki jõudvad autod varustatakse kuuekäiguliste manuaalkäigukastidega.

Esimese uudisena on seegi luukpära saanud enesele nüüd nn KODO kujunduskeelest lähtuva „ülikonna“, mis selges suguluses suuremate vendadega, millel mudeliindeksiks Mazda3 ja Mazda6. Eriti hästi toob uuendatud vormid esile tootjale omane tumepunane metallikvärv (Soul Red Chrystal) ja edevale olemusele aitavad kaasa ka uue kujundusega 16-tollised valuveljed.

Meil tuleb Mazda2 esmalt müüki 1,5-liitrise vabalthingava ottomootoriga, mis arendab 66 kW/90 hj ja mis komplekteeritakse kuuekäigulise manuaalkäigukastiga. Sarnaselt suuremate vendade ajamitega on seegi mootor varustatud mootorgeneraatoriga, mis võimaldab väiksema kütusekulu huvides seisatud mootori välkkiirelt uuesti käivitada ja toetada põhijõuallikat kiirendamise korral.

Tootja kinnitusel on endisest mugavam ka auto interjöör, kus lisaks uuendatud esiistmetele hoolitseb hea tuju eest uuendatud infolustisüsteem, mis ühildub mõlema kasutusel oleva „nutimurrakuga“ (Apple CarPlay ja Android Auto). Juhitavust ja teelpüsivust parandavad muudetud vedrustus ja veojõukontrollsüsteem (G-Vectoring Plus), millest viimane aitab pidurite vahendusel autol vilkamalt kurvi sisse keerata, siludes võimalikku alajuhitavust.

Baasvarustuses on Mazda pesamunal ette näidata näiteks valgusdioodidel põhinevad esilaternad, valikvarustuse hulgast on aga leitavad veel pööravad LED-laternad, sõiduraja jälgimine (LAS), liiklusmärkide lugeja (TSR) ja auto kõiki külgi jälgiv parkimismonitor. Rääkimata seesugustest asjadest, nagu roolisoojendus või pimestamist vältiv sisemine tagasivaate peegel, mis mõlemad esmapilgul tähtsusetud, ent praktikas väga mugavad.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Mazda 3

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Mazda on kõva tegija kompaktsete pereautode seas, ent mitmed konkurendid on temast mööda rühkinud nii sõiduomaduste kui ka siseviimistluse osas.